meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Akcesoria stosowane w aromaterapii

2018-09-23
Akcesoria stosowane w aromaterapii

Aromaterapia wykorzystuje właściwości naturalnych olejków znajdujących się w roślinach, dzięki czemu można rzeczywiście poprawić swój ogólny stan zdrowia oraz zadbać o lepsze samopoczucie na co dzień. Dlatego, warto poznać akcesoria do aromaterapii, aby pośród nich wybrać te, dzięki jakim zastosujemy odpowiednią technikę do swoich potrzeb.

Podstawowe akcesoria do aromaterapii

W przeszłości, korzystanie z aromaterapii opierało się przede wszystkim na inhalacjach. Tak naprawdę, nie wymagało to żadnych dodatkowych kosztów oraz korzystania z konkretnych produktów. W tej chwili, można zdecydować się na korzystanie z aromaterapii za pomocą inhalacji, masażu, czy kąpieli. W zależności od wybranej techniki, można zakupić konkretne akcesoria do aromaterapii dzięki jakim cały proces korzystania z potencjału tkwiącego w naturalnych olejkach eterycznych będzie przebiegał sprawnie oraz z jak największą korzyścią dla osoby stosującej aromaterapię.

Podstawowe akcesoria, z jakich korzysta się podczas stosowania aromaterapii to: olejki eteryczne,  świece i woski, kadzidełka, różnego rodzaju kominki zapachowe i dyfuzory.

Udowodniono naukowo, że ludzki węch to jeden z najsilniejszych zmysłów, dlatego też odgrywa on kluczową rolę, jeśli chodzi o wpływ na organizm ludzki. W związku z tym, każdy może dobrać dla siebie odpowiedni sposób aplikacji olejków eterycznych i zakupić określone akcesoria. Podstawą jest stosowanie kadzideł, które dodatkowo pomogą w medytacji i wyciszeniu się. Kadzidełka to wonne patyczki rolowane ręcznie ze sproszkowanych ziół, czy płatków kwiatów.  Dodaje się do nich pachnącej żywicy. Dym, wydzielający się z pachnącej pałki wydziela się na cały dom bądź w określonym pokoju. Należy jedynie pamiętać, aby bezpiecznie umieścić kadzidło na podstawce.

Do podgrzewania olejków doskonale nadają się kominki ceramiczne. Te gliniane, szkliwione naczynka to baza w stosowaniu inhalacji aromaterapeutycznych.  Dobrze będzie wybrać kominek o jak największej powierzchni miski, dzięki czemu zawartość kominka po podgrzaniu nie będzie pryskać. Warto też kupować wyższe kominki, zapewniające równomierne rozprowadzanie ciepła oraz chroniące zawartość miseczki przed zagotowaniem i zbyt szybkim odparowaniem.

Jeśli chodzi o olejki zapachowe i olejki eteryczne to ważne jest to, by kupować wyłącznie produkty wysokiej jakości, o naturalnym składzie, od sprawdzonych producentów. Najlepiej będzie kupować olejki w ciemnych butelkach, do których nie przedostanie się światło słoneczne.

Dodatkowe akcesoria do aromaterapii

Świece i woski jako akcesoria do aromaterapii używane są dopiero od jakiegoś czasu. Stanowią one raczej element dodatkowy, przydatny podczas tworzenia przyjemnej atmosfery podczas domowego spa. Kupując tego typu produkty również należy być wyczulonym jeśli chodzi o ich wysoką jakość.

W zależności od tego, na jakie produkty się decydujemy, zawsze musimy być pewni, że chcemy stosować daną metodę aromaterapii i wiedzieć, jaki olejek jest dla nas najodpowiedniejszy.

Zajrzyj na naszego Fanpage’a

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel