meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Aromaterapia latem

2018-09-25
Aromaterapia latem

Lato jest najbardziej relaksującą porą roku. Słońce, dobra aura, wakacyjny wypoczynek. W takim klimacie warto decydować się na zabiegi aromaterapeutyczne, ponieważ aromaterapia latem doskonale wpisuje się w codzienny relaks.

Olejki eteryczne wybierane latem

Do letnich zapachów najbardziej pasują zapachy kwiatowe i ziołowe. Skóra, która w lecie może być podrażniona słońcem, bądź ukąszona przez owady na pewno nieco się zregeneruje. Do „letnich” olejków eterycznych kwiatowych zaliczają się przede wszystkim: olejek różany, olejek neroli,
olejek ylangowy oraz olejek geraniowy
. Z ziołowych olejków poleca się: olejek lawendowy,
olejek mięty pieprzowej, olejek rozmarynowy i olejek rumianku rzymskiego
.

Największą popularnością cieszy się olejek lawendowy, który może mieć równocześnie zapach kwiatowy, jak i ziołowy. To świetna baza dla mieszanek wzmacniających i terapeutycznych.
Jako, że latem skóra narażona jest na podrażnienia słoneczne, bądź też można zarazić się grzybicą
na otwartych kąpieliskach warto stosować mieszanki do skóry podrażnionej.  Najbardziej znana spośród takich mieszanek jest mieszanka, w której bazą jest pięć kropel olejku lawendowego,
a później dodaje się jeszcze trzy krople rumianku rzymskiego oraz dwie krople olejku geraniowego. Mieszankę z trzydziestu kropli należy rozpuścić w 100 mililitrach naturalnego oleju z nasion winogron bądź ze słodkich migdałów, wstrząsnąć nią, a następnie przechowywać w  butelce z ciemnego szkła. Tego typu oliwką warto smarować skórę od dwóch do trzech razy dziennie, pozostawiając aż do całkowitego wchłonięcia.

Aromaterapia latem – mieszanki kwiatowe do masażu i kąpieli

Aromaterapia latem opiera się na zapachach kwiatowych, o czym wspomniano już wcześniej.
Dlatego też, warto zdecydować się na mieszankę na bazie olejków kwiatowych, o działaniu nasenno – uspokajającym. Świetnie sprawdzi się ona w masażach i kąpielach aromaterapeutycznych. W skład tej mieszanki wchodzą: trzy krople olejku eterycznego różanego, cztery krople olejku eterycznego rumianku rzymskiego oraz trzy krople olejku eterycznego lawendowego. Do wieczornej kąpieli warto dodać dziesięć kropli takiej mieszanki. Kąpiel powinna trwać około 15 minut. Taka mieszanka sprawdzi się idealnie także jako oliwka do ciała, bądź jako oliwka do wcierania w stopy przed snem. Można będzie wtedy zadbać o maksymalne wyciszenie przed snem.

Coraz więcej osób docenia to, jak ważne jest zachowanie równowagi i jak duże znaczenie ma relaks. Letni urlop jest faktycznie sprzyjającym czasem, ponieważ wtedy możemy się zregenerować fizycznie i psychicznie. Kiedy połączymy to z technikami aromaterapii to nie pozostanie nam nic innego,
jak tylko oczekiwać pozytywnych rezultatów.

Warto zapoznać się z tym, jak powinna przebiegać aromaterapia latem i dobrać dla siebie najbardziej odpowiednie zapachy oraz mieszanki. Wówczas, kiedy minie urlop i będziemy musieli przygotować organizm na jesienne dni to zauważymy, że nasza forma jest o wiele lepsza. To pomoże nam świetnie wejść w kolejną porę roku.

Zobacz naszego Fanpage’a

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel