meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Aromaterapia w fizjoterapii

2018-09-30
Aromaterapia w fizjoterapii

Aromaterapia znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, dzięki którym może się rozwijać nadal. Obecna jest między innymi jako forma medycyny niekonwencjonalnej, w kosmetyce, czy też wykorzystuje się ją do zwalczania stresu. Co ciekawe, aromaterapia w fizjoterapii ma również swoje zastosowania.

Pomoc w schorzeniach narządu ruchu

Aromaterapia znajduje swoje zastosowanie jako wyraźna pomoc w zwalczaniu schorzeń narządu ruchu. Otóż, aromaterapia w fizjoterapii faktycznie plasuje się na wysokim miejscu. Głównie stosuje się ją do wykonywania masaży aromaterapeutycznych, po to, aby zmniejszać napięcie w mięśniach, czy też niwelować ból. Wiele odbywa się dzięki temu, że pacjent może się zrelaksować, co także jest nie bez znaczenia. W momencie, w którym ktoś się rozluźnia, obniża się bowiem napięcie mięśni i pacjent może się wyluzować.

W związku z tym, kiedy ktoś zmaga się ze schorzeniami narządu ruchu, bądź odczuwa silne napięcie w mięśniach to nie powinien się zastanawiać i wykorzystać to, co ma do zaoferowania aromaterapia.  Masaże aromaterapeutyczne warto wykonywać regularnie, do momentu, w którym nie odczujemy wyraźnej poprawy. Warto jedynie zapoznać się z tym, jakie są przeciwwskazania do zabiegu aromaterapeutycznego. Będą to: żylaki podudzia, zakrzepica, zakażenia i rany skóry jakie się nie wygoiły, choroby zakaźne z wysoką temperaturą oraz nowotwory. Należy także pozostawać ostrożnym, jeśli chodzi o wykonywanie zabiegów u osób z chorobami serca oraz po operacjach chirurgicznych. W innych przypadkach, aromaterapia w fizjoterapii jest jak najbardziej wskazana.

Masaż aromaterapeutyczny – aromaterapia w fizjoterapii

Masaż aromaterapeutyczny uzależniony jest od tego, jakie będą wyniki wywiadu lekarskiego. Dlatego, jeśli ktoś zgłasza się na taki masaż to powinien o wszystkich przebytych chorobach oraz o tym, jak aktualnie wygląda sytuacja zdrowotna opowiedzieć masażyście. Masaż ciała, znajdujący swoje zastosowanie na bazie aromaterapii odbywać będzie się w ramach połączenia masażu klasycznego oraz masażu aromaterapeutycznego. Samo działanie takiego masażu uzależnione jest od potrzeb pacjenta. Głównie, aromaterapia w fizjoterapii pozwala pozbyć się napięcia w całym ciele. Masaż wykonywany jest przy użyciu ciepłego olejku, zrobionego ze 100%  naturalnych olejków eterycznych. Fizjoterapeuta dobiera masaż pod kątem tego, jakie są upodobania pacjenta oraz tego, jaki jest stan jego zdrowia w danej chwili. Dzięki temu, że aromaterapia działa na zmysł węchu i zdolności wchłaniające skóry, przede wszystkim polecana jest przy silnych bólach mięśni.

Obniżanie napięcia jest kluczowe, gdyż pozwala zapomnieć o bólu. Pacjent, który korzysta z tego, co ma mu do zaoferowania aromaterapia nie będzie raczej narzekać na to, że jego stan zdrowia się pogarsza. Olejki eteryczne są bowiem bezpieczne dla organizmu. To, co natomiast jest ważne, to fakt, że poprawi się nie tylko zdrowie, ale także samopoczucie osoby korzystającej z zabiegów fizjoterapeutycznych w ramach aromaterapii. To motywuje do zapoznania się z tajnikami masażu aromaterapeutycznego.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel