meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Aromaterapia w kosmetyce

2018-09-30
Aromaterapia w kosmetyce

Aromaterapia w kosmetyce jest dosyć mocno obecna i opiera się głównie na wykorzystaniu olejków eterycznych podczas różnych zabiegów na ciało. Olejki eteryczne okazują się wyjątkowo przydatne zwłaszcza podczas pielęgnacji skóry i włosów.

Działanie olejków eterycznych na skórę

Bazując na aktualnych doniesieniach badań można wywnioskować, że aromaterapia w kosmetyce opiera się przede wszystkim na tym, że olejki eteryczne pobudzając metabolizm komórkowy skóry, poprawiając struktury ceramidowe. To pozwala na wykazanie działania odmładzającego, gdyż wyraźnie przyspiesza tempo procesów regeneracyjnych.

Esencje eteryczne w kosmetyce wykorzystuje się głównie do: masaży, kąpieli aromaterapeutycznych, inhalacji oraz do kompresów. Jako, że poszczególne olejki wykazują także działanie równoważące to przyspieszają wyraźnie proces regeneracji organizmu po przebytej chorobie. Dodatkowo, zabiegi aromaterapeutyczne, które odbywają się w ramach kosmetyki pozwalają na pełen relaks. Osoba, która poddana jest ich działaniu może się zrelaksować, wyciszyć oraz pobudzić zmysły.

Aromaterapia poprawia stan skóry, ponieważ zmniejsza się czas, jaki jest potrzebny do wymiany starych komórek na nowe. Skóra może odzyskać świeży, młody wygląd, ponieważ poprawia się jej ukrwienie i jest ona dzięki temu bardziej elastyczna.

Z kolei, do masażu aromaterapeutycznego wykonywanego w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym wykorzystuje się sprawdzone olejki: migdałowy, z miazgi kakaowej, sezamowy, saflorowy oraz owoców awokado.

Kosmetyki naturalne na bazie olejków eterycznych – czyli aromaterapia w kosmetyce

Analizując zastosowania, jakie ma aromaterapia w kosmetyce należy też wspomnieć o tym, że na bazie olejków eterycznych można wytwarzać kosmetyki naturalne. Renomowane firmy kosmetyczne cenią sobie bowiem to, że olejki są naturalne oraz mają właściwości regenerujące oraz odmładzające. Na bazie olejków eterycznych można pozyskać: maseczki regenerujące, peelingi do twarzy oraz maseczki pomagające zwalczyć cellulit. Olejki eteryczne w kosmetyce sprawdzają się także bardzo dobrze jako emulsje, czy żele. Można takie produkty kupować od doświadczonych producentów bądź zdecydować się na to, by samemu zrobić kosmetyki na bazie olejków eterycznych. Wiele zależy po prostu od naszej bieżącej wiedzy na temat aromaterapii oraz od tego, jak postrzegamy swoje umiejętności, związane z wyrabianiem kosmetyków, opierających się na domowych recepturach. Im bardziej będziemy zagłębiać się w to, jakie miejsce ma aromaterapia w kosmetyce, tym bardziej będziemy przekonani do tego, że rzeczywiście warto zainteresować się tą dziedziną bardziej. Dlatego, tak istotne jest to, aby już teraz poznać tajniki związane z działaniem olejków eterycznych.

Kosmetyka i aromaterapia to dziedziny, jakie tak naprawdę mają ze sobą wiele wspólnego. Wystarczy przejrzeć, na czym obie te dyscypliny bazują i przekonać się, że olejki eteryczne można wykorzystać również w celu poprawy kondycji skóry, a co za tym idzie – swojej urody.  Na same efekty nie będzie trzeba na pewno długo czekać.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel