meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Czym się różni olejek zapachowy od olejku eterycznego?

2018-09-27
Czym się różni olejek zapachowy od olejku eterycznego?

Mimo tego, że aromaterapia staje się coraz lepiej poznawaną dziedziną wiedzy, wiele osób nadal zamiennie stosuje nazwę olejków zapachowych i olejków eterycznych. Tymczasem, pomiędzy tymi dwoma rodzajami olejków występują pewne różnice. Dowiedz się czym się różni olejek zapachowy od olejku eterycznego.

Podstawowa różnica – czym się różni olejek zapachowy od olejku eterycznego?

Patrząc na zestawienie olejki zapachowe vs. olejki eteryczne można najczęściej zauważyć, że nazwa „olejki eteryczne” przypisywana jest wszystkim olejkom, które mają określony zapach. Niestety, mało kto wie, że główna różnica polega na samym pochodzeniu olejków. Otóż, olejki eteryczne mają pochodzenie naturalne, natomiast olejki zapachowe – syntetyczne.

Olejki eteryczne są w pełni naturalnymi substancjami czynnymi, pochodzącymi z określonych części roślin. Pozyskuje się je najczęściej za pomocą destylacji. Olejki eteryczne dosyć intensywnie oddziałują na ludzki węch, mając ogólne właściwości relaksujące. Dodatkowo, należy wspomnieć o tym, że olejki eteryczne wpływają na cały organizm, działając dobroczynnie oraz wspomagająco w leczeniu niektórych dolegliwości. Wystarczy więc tylko dobrać właściwie zapach konkretnego olejku i wspomagać się nim w odgórnie założonej terapii. Olejki eteryczne mogą gromadzić się w liściach, kwiatach, nasionach, korzeniach, czy też w korze roślin. Aktualnie, produkuje się olejki eteryczne z ponad 200 roślin.

Olejki zapachowe są natomiast mieszanką olejków naturalnych i syntetycznych substancji zapachowych. Mogą też być całkowicie syntetyczne. Olejki zapachowe nie wykazują najczęściej właściwości leczniczych, a ich głównym zadaniem jest aromatyzacja pomieszczeń, kiedy to używa się ich w kominku zapachowym lub przy użyciu kadzidełek.

Jest to podstawowa różnica, w zestawieniu olejki zapachowe i olejki eteryczne o jakiej warto wiedzieć. Dlatego, dobrze będzie już teraz przemyśleć, który spośród olejków okaże się dla nas najskuteczniejszy. Jeśli bowiem nie zależy nam na celach terapeutycznych, a jedynie na tym, aby w naszym domu pięknie pachniało, co wzbudzi w nas stan relaksu – to śmiało możemy wybrać olejki zapachowe. Oczywiście, w tym  przypadku, tak samo jak przy olejkach eterycznych – należy decydować się na produkty od wyłącznie sprawdzonych producentów.

Decyzja na temat zakupu konkretnego olejku

To, czy zdecydujemy się na zakup olejku eterycznego, czy też może zapachowego uzależnione jest więc od rezultatu, jaki chcemy uzyskać. Kiedy będzie nam zależało na tym, by wspomóc terapię w leczeniu określonych dolegliwości to powinniśmy zdecydować się na olejki eteryczne, natomiast kiedy zależy nam na przyjemnych zapachach wokół nas to dedykowane będą olejki zapachowe.

Im więcej dowiadujemy się na temat aromaterapii i wiemy chociażby czym się różni olejek zapachowy od olejku eterycznego tym bardziej jesteśmy świadomi co do tego, jak korzystne jest stosowanie medycyny naturalnej, czy też tego, jak silna jest moc poszczególnych zapachów. Od nas samych zaś zależy, na co finalnie się zdecydujemy. Musimy jedynie bardzo dokładnie zapoznać się z właściwościami poszczególnych olejków.

Kadzidełka

 

Zapraszamy na fanpage’a Zdrowie to lubię!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel