meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Henna ziołowa - inny wymiar farbowania włosów

2019-03-19
Henna ziołowa - inny wymiar farbowania włosów

Henna ziołowa jest produktem, który zdaje się być prawdziwą rewolucją w naszych nawykach, jeżeli chodzi o farbowanie włosów. Czy kiedykolwiek miałaś u fryzjera sytuację, że zapytał Cię czym farbowałaś włosy? No właśnie, ja miałam taką sytuację, kiedy Pani Zosia zapytała mnie czym sobie tak zniszczyłam włosy. Odpowiedziałam wtedy zgodnie z prawdą, że farbowałam zwykłą, sklepową farbą. W tym momencie moja fryzjerka uświadomiła mi, że te sklepowe, nie są zbyt dobre dla włosów. Producenci ścigając się, często cenowo, muszą ciąć koszty i często gęsto tracą na tym nasze włosy. Odpowiednikiem do sklepowej farby może być henna ziołowa. Kosztuje nieco więcej od przeciętnej sklepowej farby, ale stanowczo nie niszczy tak włosów.

Henna ziołowa – jak powinno się przygotować włosy?

Jeśli farbowałaś kiedykolwiek sobie włosy z pewnością wiesz, że najlepiej to zrobić na włosy, które nie są umyte – tu z kolei jest sytuacja odwrotna. Warto je wpierw umyć, ale nie byle jakim szamponem. Co istotne dobrze jest, żeby nie zawierał krzemu. Krzem powoduje, że nasze włosy stają się lśniące, ale utrudniają hennie się wchłonąć w strukturę włosa.

Przygotuj sobie, zanim zaczniesz:

  • Zrób test, czy nie masz alergii na jakikolwiek składnik henny. Oferowana przez nas henna jest ziołowa, bez żadnych chemikaliów, mimo wszystko zalecane jest sprawdzić jak henna reaguje ze skórą.
  • Miseczkę, o odpowiedniej wielkości;
  • Ciepłą wodę;
  • Jednorazowe rękawiczki, które będą ochraniały Twoje dłonie;
  • Stary ręcznik do ochrony ubrań;
  • Pędzelek;
  • Foliowy czepek, lub zwykłą folię oraz czapkę wełnianą(nawet jeśli jest lato), która pomoże utrzymać zaaplikowaną farbę ziołową w cieple;

Henna ziołowa a test koloru

Każda z nas wie, co to znaczy mieć niezbyt dobraną fryzurę. Z pewnością nie chcesz być rozczarowana kolorem, który uzyskasz. W tym celu zbierz ze swojej szczotki włosy i dokonaj próbki właśnie na nich. Będziesz mieć obraz tego, w jaki sposób zmienią się Twoje włosy po farbowaniu. Pamiętaj, że najlepiej sprawdzić efekt dopiero po 24-48 godzinach.

Co jeszcze powinnaś zrobić?

Przeczytaj dokładnie instrukcje obsługi farbowania. Każda z nas ma innej długości włosy. Każdy z producentów opisuje jakie proporcje należy ze sobą wymieszać, żeby uzyskać pożądany efekt. Całość powinno stanowić jednolitą masę. Nakładana henna powinna być gęsta, w ten sposób, żeby nie kapała.

Pamiętaj również o zabezpieczeniu swoich ubrań i dłoni. Niekiedy ciężko takie henny schodzą z materiałów, przy paznokciach też jest to uciążliwe do usunięcia. Jeśli masz długie włosy, dobrze jest posmarować czoło olejem, tak, żeby uniknąć pofarbowania u nasady włosów.

Farbowanie

Wydziel sobie pasemko (nie większe jak 5 cm) i zacznij farbować od czubka głowy, kontynuuj ten proces, aż obejmiesz wszystkie pasemka. Pamiętaj, że to nie jest zwykła farba, więc włosy powinny być na prawdę nasycone emulsją. Tak pofarbowane pojedyncze pasemka nakręć na palec i pozostaw u czubku głowy.  Na końcu zrób kok ze wszystkich pasemek i nałóż folie. Na folię umieść czapkę, żeby jeszcze bardziej dostarczyć ciepło. Jeśli dostarczysz ciepło, kolor będzie intensywniejszy. Usuń widoczne plamy na Twojej skórze. W zależności jaki chcesz uzyskać efekt pozostaw nałożoną farbę od pół godziny do dwóch godzin (to w przypadku jasnych włosów, lub bardzo zniszczonych. Pamiętaj jednak, żeby wykonać wcześniej próbkę, jak zalecaliśmy). Na końcu użyj odżywki odpowiedniej do Twoich włosów. Przy zmywaniu henny używaj rękawiczek, żebyś nie pobrudziła dłoni.

Odrosty

Jeśli chodzi o odrosty – jak się pojawią czynność powtórz na samą odrośniętą część włosów. Pamiętaj jednak, żebyś trzymała dokładnie tyle samo czasu, co pierwotną aplikację.

O czym jeszcze musisz wiedzieć?

Ziołowe henny Khadi nie zawierają w sobie konserwantów, nadtlenków, barwników, ani innych chemikaliów. Czym się różnią od innych dostępnych na rynku? Zawierają w sobie ajurwedyjskie zioła, które dodatkowo wzmacniają, pielęgnują i nadają blasku Twoim włosom. Henna jest trwałym rozwiązaniem – nie spłucze się po dwóch myciach. Bądź łagodna dla swoich włosów – nie używaj do stylizacji, przynajmniej przez jakiś czas, lokówki, suszarki, czy prostownicy. twój kolor może się zmienić, ponieważ henna ziołowa potrzebuje około 48 godzin na prawidłowy rozwój.

Co zrobić, jeśli kolor w nie spełnia Twoich oczekiwań? Czyli jak zmyć hennę z włosów?

Po pierwsze kup dużą butelkę oleju mineralnego do włosów. Doskonale się tutaj sprawdzą olej arganowy, kokosowy, czy oliwka z oliwek. Prawdopodobnie czynność olejowania włosów trzeba będzie powtórzyć, więc warto od razu na początku się upewnić, czy masz wystarczającą ilość.

Wmasuj sobie olej nad wanną od czubka głowy, po końcówki. Pamiętaj, że olej wręcz powinien kapać z Twoich włosów. Jeśli nie kapie ta ilość nie jest wystarczająca.

Tak naoliwione włosy przykryj foliowym czepkiem prysznicowym, lub wybierz po prostu folię spożywczą.

Opcjonalnie możesz naoliwione włosy podgrzać suszarką. Im dłużej będziesz trzymać olej na swoich włosach, tym bardziej rozjaśnisz kolor henny ziołowej. Trzymaj przynajmniej 2-3 godziny, żeby zauważyć jakiś efekt. Jeśli chcesz zostawić olej na swoich włosach na noc, nie zapomnij użyć jakieś ochrony na poduszkę, by jej nie zabrudzić.

Następnie umyj włosy, nawet kilka razy. Spłucz tak, żeby nie były oleiste. Czynność możesz powtórzyć nawet kilkukrotnie. Wszystko zależy od oleju, który używałaś, szamponu, a nawet od twardości wody.

Dla lepszego efektu możesz nałożyć alkohol przed olejowaniem.

Wypróbuj jeszcze…

Jeśli się nie udało spłukać koloru powyższym rozwiązaniem możesz spróbować skropić swoje włosy cytryną (wymieszaj świeżo wyciśnięty sok z cytryny z wodą i zanurz w niej swoje włosy). Sok z cytryny w połączeniu ze światłem słonecznym pomoże Ci rozjaśnić Twoje włosy.

Mimo że miód jest słodki, ma kwasowe właściwości. Możesz zatem nałożyć go na włosy i zostawić na minimum 3 godziny. Pamiętaj jednak, żebyś przez ten czas nie wychodziła z domu. Nie przyciągniesz tym samym niepotrzebnych insektów i pszczół. Po tym czasie umyj dokładnie włosy.

Możesz też spróbować z pastą wybielającą.

Słowem podsumowania

Jeśli czeka Cię ważna impreza, lub po prostu chcesz zmienić swój wygląd to henna ziołowa jest najlepszym rozwiązaniem. Nawet najlepsza farba ze sklepu, czy od fryzjera sprawi, że albo się wysuszą, albo zniszczą w jakimś stopniu włosy. To tyle od nas, mam nadzieję, że pomogłam Ci się przygotować. Powodzenia!

Aromaterapia 

Sklep z kosmetykami

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel