meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak stosować olej arganowy?

2018-10-16
Jak stosować olej arganowy?

Olej arganowy jest jednym z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie. Pozyskiwany jest z nasion drzewa arganowego. W Maroko stosowany jest powszechnie i na wiele sposobów. Warto je poznać, by wybrać najwłaściwszy sposób pielęgnacji dla siebie.

Stosowanie oleju arganowego

To, w jaki sposób olej arganowy będzie stosowany zależy przede wszystkim od tego, w jakich celach i na które partie ciała chcemy go używać. Olej arganowy może być używany do każdego rodzaju skóry i cery, w związku z czym jest uniwersalny. Można używać go jako osobnego kosmetyku bądź też w połączeniu z innymi naturalnymi substancjami. Najczęściej używa się go jako balsam do ciała. Może też być idealny jako serum do twarzy, zwłaszcza do tej, na której występują zmiany trądzikowe. Serum do włosów na bazie tego kosmetyku także będzie bardzo wydajne i poprawi strukturę kondycji włosa. Często olej arganowy stosowany jest również w kosmetyce, jako wzmocnienie dla paznokci. Wówczas dobrze będzie rozcieńczyć go w misce z wodą, razem z sokiem z cytryny. Jako maseczka do twarzy olej ten sprawdza się świetnie. Warto więc, by w takiej postaci został wykorzystany przez osoby zmagające się z pierwszymi objawami starzenia się skóry. Podobnie jak balsamu, oleju tego można używać jako peelingu do ciała. Kiedy zaś zależy nam na miękkiej i gładkiej skórze, to powinniśmy się zdecydować na to, aby olej arganowy dodać do kąpieli. Wystarczy pół szklanki oleju z orzechów arganii, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Uwaga na skład

Kupując olej arganowy szczególną uwagę należy skierować na jego skład. Należy bowiem kupować wyłącznie 100% oleju arganowego, tłoczonego na zimno. Ten specyfik ma bowiem najsilniejsze właściwości prozdrowotne i odmładzające dla skóry. Można go stosować samodzielnie bądź jako bazę z innymi substancjami i nie będzie ryzyka wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych. Niezależnie od tego, w jaki sposób będziemy używać tego oleju – szybko zauważymy zmiany na lepsze. Ciało będzie zregenerowane i pełne energii.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel