meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak wyglądała klasyczna aromaterapia?

2018-09-20
Jak wyglądała klasyczna aromaterapia?

Aromaterapia opiera się na wykorzystaniu olejków eterycznych z roślin aromatycznych, co pozwala na odprężenie, relaks oraz wspomaga leczenie różnych dolegliwości. Już w Starożytności popularne było wykorzystywanie roślin aromatycznych, dlatego klasyczna aromaterapia opierała się głównie na inhalacjach oraz smarowaniu się olejkami.

Stosowanie olejków eterycznych

Nie jest tajemnicą, że klasyczna aromaterapia była stosowana zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Aktualnie, tak naprawdę, niewiele się zmieniło. Poza tym, że wzrosła sama wiedza na temat tego, co można zyskać dzięki korzystaniu z konkretnych olejków eterycznych. Od początku aromaterapia bazowała na dwóch podstawowych mechanizmach. Po pierwsze, wpływała na narząd węchu, a po drugie na zdolności wchłaniające skóry. Generalnie, klasyczną aromaterapię polecano przede wszystkim osobom, które zmagały się z bólami głowy, stanami zapalnymi mięśni, chorobami skórnymi, a także z przewlekłym zmęczeniem i stresem.

Na początku, do klasycznej aromaterapii niekoniecznie wykorzystywano masaż, lecz w tej chwili, na podstawie badań przeprowadzanych w XX wieku, chętnie stosuje się masaże aromaterapeutyczne. Łagodzą one stres i ból. Konkretnym olejkom eterycznym przypisuje się działanie na określone narządy, dzięki czemu można bardzo szybko określić, które spośród olejków wykorzystuje się na dane dolegliwości.

Wszechstronność aromaterapii

Fakt, że klasyczna aromaterapia znajduje coraz szersze zastosowanie, wynika z tego, że jej wszechstronność jest ogólnie doceniana. Kiedyś bazowano po prostu na dobroczynnym wpływie aromaterapii, jednak przeprowadzono wiele badań poświadczających, że rzeczywiście dziedzina ta ma spory potencjał. Zaletą aromaterapii jest to, że można ją stosować samodzielnie, stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo, olejki przyjemnie pachną co wpływa na klimat panujący w mieszkaniu. Niezależnie od tego, z jakimi dolegliwościami się zmagamy – będziemy mogli dopasować olejek do naszych potrzeb.

Wielbiciele klasycznej aromaterapii wiedzą, że stosowanie olejków jest korzystne, nie pochłania czasu i do tego może wspomagać wiele innych form leczenia. Dlatego, jeśli ktoś nie do końca przekonany jest co do medycyny niekonwencjonalnej to powinien zapoznać się z przeprowadzonymi badaniami, związanymi z aromaterapią. Na pewno będzie to dla niego przekonywujące. Dodatkowo, aromaterapia nie jest droga. Wystarczy zakupić olejek wysokiej jakości i rozcieńczyć go z wodą lub z olejkiem. W zależności od wykorzystanej formy podawania olejków – będzie też trzeba zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria. Później zaś nie pozostanie nic innego, jak cieszyć się dobroczynnym działaniem naturalnych olejków zapachowych. Wystarczy dokładnie przejrzeć informacje na temat stosowania poszczególnych z nich, aby przekonać się, jaki nam pomoże. Dlatego warto doceniać to, co dała nam klasyczna aromaterapia i pogłębiać wiedzę z tej dziedziny. Substancje czynne zawarte w olejkach eterycznych są najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel