meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jakie musli jest najzdrowsze?

2018-05-09
Jakie musli jest najzdrowsze?

Jeżeli pragniemy zdrowo żyć z pewnością jednym ze składników naszych porannych śniadań będą musli. Na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy ich doborze aby wybrać te najzdrowsze, ale jednocześnie aby ich smak nie zniechęcał nas?

Po pierwsze musli jemy dlatego, że jest proste i szybkie do przyrządzenia. Dziś możemy znaleźć dobre oferty tanich i gotowych mieszanek. Umówmy się komponowanie z pojedynczych składników jest bardzo czasochłonne.

Po drugie jemy je dlatego, że jest smaczne. Większość z nas jeżeli przebywa na diecie, nie chce się katować. Nie każdy ma wolę i motywację, aby dieta była „ą” „ę” i składała się wyłącznie z produktów, które nie sprawiają nam radości w konsumpcji.

Po trzecie musli jest energetyczne. Dzięki węglowodanom złożonym zasila nas i jest  to dobra energia oparta o wartościowy produkt spożywczy. W porównaniu ze smażoną kiełbasą, nie jest ciężkie dzięki czemu po początkowym „kopie” siły, nie odczuwamy w krótkim czasie nagłego spadku.

Czwarte skoro poruszamy temat diety to możemy śmiało powiedzieć. Musli nie zawiera dużej ilości tłuszczu. Wręcz przeciwnie, są wzbogacone o błonnik, co dodatkowo poprawia proces oczyszczania i trawienia.

Gdy już wiemy jakie elementy brać pod uwagę przy wyborze musli, możemy przejść do sprawy cen. Na rynku są dostępne mieszanki zaczynające od kilku złotych za 100g sięgające nawet do wielokrotności tej kwoty.  Aby dobrać te idealne zachęcam do wybrania kilku mieszanek. Możemy protestować różne warianty smakowe, ale także na własnej skórze zobaczymy ile kosztuje nas miesięczne spożycie.

Dużo osób konsumuje je sporadycznie. Nie są one na stałe wpisane w jadłospis. Można je zdywersyfikować innymi potrawami, lub dzięki prawidłowemu doborowi różnych kompozycji smakowych jeść je każdego dnia. Testowałem oba warianty. Jeżeli miałbym decydować się na codzienne jedzenie musli, to zdecydowanie byłoby to jedzenie różnych smaków. Z posiłkami jak z wszystkim w życiu, gdy pojawia się monotonia, przestaje nam to sprawiać radość. Gdy nie ma radości w konsumpcji, łatwiej jest nam zaniechać postanowienia czy dietę.

Gdy wiemy jaki budżet i jakie smaki, pozostaje nam rozpisać pozostałe posiłki. Musli najczęściej konsumujemy jako śniadanie, ale sprawdza się również jako lekka kolacja czy nawet nietrudny w przygotowaniu i bardzo zdrowy zabójca głodu. Z pewnością miałeś sytuacje, że między jednym a drugim posiłkiem odczuwałeś niepohamowaną chęć zjedzenia czegoś. Jogurt z musli, czy mleko z tymże składnikiem jest idealne również na „przetrwanie” do kolejnego pełnego jedzenia.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel