meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jesteś alergikiem? Zmień zwykłe detergenty na produkty EKO!

2019-07-27
Jesteś alergikiem? Zmień zwykłe detergenty na produkty EKO!

Osoby o wrażliwej skórze nieustannie muszą się zmagać z destrukcyjnymi skutkami sięgania po chemię gospodarczą. Każdy kontakt z płynem do prania, żelem do odkażania toalet i wszelkiego rodzaju produktami czyszczącymi może wywołać reakcję alergiczną. W dzisiejszym odcinku Waszego niezawodnego eko-pogotowia, odkryjemy prawdziwą twarz szkodliwych detergentów.

Co w detergentach najbardziej uczula? Naturalna alternatywa dla tradycyjnych środków

Z alergią na detergenty mamy do czynienia, gdy układ odpornościowy staje się pobudzony po wejściu w reakcję ze środkami, które w normalnych okolicznościach powinny być dla organizmu neutralne. Najczęściej powstaje wtedy alergiczne zapalenie skóry. Co najbardziej uczula? Spreparowane, chemicznie utworzone zapachy, konserwanty i substancje koloryzujące. W czołówce niebezpiecznych detergentów plasują się płyny do prania. Negatywny dla zdrowia jest m.in. laurylosiarczan sodu. Pierwotnie używano go w charakterze odtłuszczacza do podłóg w garażach, co samo w sobie świadczy o silnej mocy tego składnika. W interakcji ze skórą, oczami albo z płucami, wywołuje rozległe poparzenia, a nawet niewielka ilość laurylosiarczanu sodu w żołądku przyniosłaby katastrofalne konsekwencje. Niechlubną sławą cieszą się także wszechobecne w produktach piorących fosfaty, formaldehydy (stosowane do balsamowania zwłok!), czy – bardziej nam znany – chlor. Alergikom, ale i wszystkim tym, którzy troszczą się o stan naszej planety, gorąco polecamy biodegradowalny odplamiacz do tkanin marki Feel Eco. Produkt ten jest testowany dermatologicznie i nie zawiera chloru.

Najpoważniejsze symptomy alergii i wartościowe eko-produkty

Jakie mogą być inne alergiczne symptomy po zetknięciu się z chemią w produktach systematycznego użytku?Intensywne swędzenie, pęcherze, krostki, puchnięcie. Niekiedy zdarza się, że reakcja alergiczna ma miejsce dopiero w chwili połączenia się detergentu z potem. Dlatego wskazanym jest, aby alergicy przykładali dużą wagę do nabywanych produktów. Najlepiej zaopatrywać się w te bezzapachowe i bez sztucznych barwników. Warto postawić na środki wielofunkcyjne – np. na uniwersalny płyn do czyszczenia różnych powierzchni – od podłóg aż do powierzchni plastikowych. A co z tak powszechnymi produktami, jak – dajmy na to – farba do włosów? Czy wizyta u fryzjera, bądź samodzielne farbowanie chemicznymi kosmetykami może nam zaszkodzić? Ależ oczywiście. Największą winowajczynią skórnych problemów jest tu p-Fenylenodiamina (w skrócie PPD) nazywana potocznie „sztuczną henną”. Znacznie rozsądniej zainteresować się mniej inwazyjnymi markami, w tym świetną farbą Tints of Nature w 95% ze składników pochodzenia naturalnego. Reakcja alergiczna sprowokowana przez zwykłą farbę jest wyjątkowo nieprzyjemna – występują poparzenia na skórze głowy, twarzy i szyi, puchną ręce, powieki i stopy oraz mamy do czynienia z trudną do zlikwidowania wysypką. W skrajnych przypadkach zdarza się wstrząs anafilaktyczny, podczas którego pechowiec odczuwa nagłe osłabienie, ciężko się mu oddycha, wymiotuje oraz – w krańcowych sytuacjach – mdleje.

Domowe sposoby radzenia sobie z alergiami skórnymi

Dobrze, dość tych strachów. Zajmijmy się dla odmiany domowymi sposobami walki z alergią. Uporczywą alergię załagodzicie dzięki oliwie z oliwek, odnawiającej kondycję skóry ze wsparciem witaminy E oraz antyoksydantów. Co ciekawe, przywrócicie normalny wygląd robiąc okłady z owsianki – wystarczy wymieszać owsiankę z ciepłą wodą, odczekać 15-20 minut i tak powstałą maseczkę nanieść na miejsca dotknięte alergią. Kolejną pozycją na kojącej liście jest aloes (świeży lub w żelu), zimne kompresy (włóżcie do plastikowej torebki kostki lodu i potrzymajcie co najmniej kilka minut na rozpalonych obszarach). Jak jednak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, doradzamy więc powiększenie Waszego asortymentu detergentów o proszek do prania tkanin białych i kolorowych z serii Feel Eco, o substancjach aktywnych pochodzenia roślinnego. Jest łagodny, ale bardzo efektywny.

Bycie eko kluczem do zdrowszej egzystencji

Z pewnością już wcześniej zdawaliście sobie sprawę, że tradycyjne, chemiczne detergenty nie są korzystne dla skóry i posiadają wiele toksycznych składników.

W artykule uwypukliliśmy wady środków codziennego użytku i świadomość ich negatywnego wpływu na ludzki organizm mogła Was nieco przygnieść. Na szczęście istnieją ekologiczne zamienni które czyszczą równie skutecznie, co ich chemiczne odpowiedniki, ale harmonizują z naturą – Waszą i środowiska. Ekologia to klucz do świadomej, dobrej i – co najważniejsze – długiej egzystencji.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel