meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kadzidełka. Historia pochodzenia, symbolika i poradnik używania

2019-07-30
Kadzidełka. Historia pochodzenia, symbolika i poradnik używania

Czy wiecie, jak obchodzić się z kadzidełkami? To żadna filozofia, odpowiecie. Stawia się je na podstawce, zapala i tyle. Wbrew pozorom, prawidłowe stosowanie kadzidełek nie jest takie oczywiste. Profesjonalne podejście może poprawić samopoczucie i zdrowie, przynieść upragniony spokój i wypełnić wnętrze domu mistyczną aurą. Zapraszamy Was do udania się w podróż do magicznej, fascynującej krainy dalekowschodniej duchowości. Gotowi do drogi?

Hindusko-buddyjska historia kadzidła

Pierwszy przystanek naszej podróży to Indie, ponieważ według badań, kadzidła dokładnie stamtąd pochodzą.Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego są w tym kraju tak popularne? Otóż, Hindusi wierzą, że zapach kadzidełek wycisza myśli, daje im ukojenie i
w pewnym sensie doprowadza do oddzielenia ciała od umysłu. By wydobyć charakterystyczną woń, konieczne jest podpalenie kadzidełka, co nie jest dla hinduizmu bez znaczenia – bogiem ognia jest Agni, jeden z najważniejszych w indyjskim panteonie.
W Indiach wierzy się ponadto, że ogień ma predyspozycje oczyszczające i uwalnia duszę – dlatego właśnie praktykuje się tam kremację. Kadzidełka także relaksują i ułatwiają dotarcie modlitw do bogów. A jak to jest w buddyzmie? Buddyjskie kadzidełka eliminują negatywną atmosferę oraz przywołują Buddę. Trzy palone koło siebie symbolizują
trzy klejnoty buddyzmu: Buddę (czcigodnego nauczyciela), Dharmę (poczucie obowiązku) i Sanghę (wspólnotę). Zarówno w buddyzmie oraz w hinduizmie, kadzidła wspierają sprzyjający potencjał karmiczny (czyli sumę dobrych uczynków), przybliżający do otrzymania lepszego wcielenia w przyszłym życiu. W obu tych kulturach kadzidełka rozwijają też potrzebną dla życia pokorę. W wyborze kadzidełek powinniśmy kierować się ich naturalno-organiczną produkcją (doskonałym przykładem takiej zdrowej ścieżki są Kadzidełka Sandał-Wanilia – w opakowaniu znajdziecie aż 20 sztuk tajemniczo pachnących patyczków. Będąc w ciąży, warto przed zakupieniem kadzidełek skonsultować się z lekarzem, bo niektóre wonie mogą stać się dla Was szczególnie uciążliwe. Podobnie postąpcie w przypadku trudności z oddychaniem.

Praktyczny poradnik obcowania z kadzidełkami

Opuśćmy już grunt teorii i rozważmy teraz, jak używać kadzidełek. Punkt pierwszy to właściwa podstawka.Pamiętajcie, aby nie była wykonana z łatwopalnego materiału, a np. z ceramiki. Tym sposobem unikniecie nie tylko poparzenia (nieprzystosowane podpórki mogą się bardzo nagrzać), ale i pożaru. Analogicznie, dopilnujcie by blisko kadzidełka nie znalazło się nic, co szybko zajęłoby się ogniem. Wasza podstawka musi być na tyle szeroka, by zgromadzić cały opadający z kadzidła popiół – inaczej narobicie sobie niezłego bałaganu. Upewnijcie się również, że podpórka umiejscowiona jest na płaskiej powierzchni. Jeśli poważnie potraktujecie te wskazówki, będziecie mogli w pełni cieszyć się subtelnym zapachem Kadzidełek Kokos, stanowiącym aromatyczną mieszankę suszonych ziół, olejków, sproszkowanego drewna oraz kwiatów. Kadzidełka najlepiej rozpalać w przewentylowanych pomieszczeniach – uaktywniając je w małym pokoju bez przewiewu, możemy doświadczyć reakcji alergicznej a nawet silnych duszności. Kadzidlana moc utrzymuje się do 15-20 minut, jeżeli jednak chcielibyście prędzej ugasić patyczek, zanurzcie koniuszek w wodzie. Co ważne, nigdy nie zostawiajcie rozpalonego kadzidła bez nadzoru!

Emocjonalno-fizyczne korzyści palenia kadzidełek

Wszystko fajnie, lecz dlaczego w sumie mielibyście przekonać się do kadzidełek? Nie mieszkacie przecież w buddyjskim kraju ani w Indiach, nie łączycie więc ich w żaden sposób z religią czy filozofią. Kadzidełka doskonale harmonizują z praktykowaniem jogi i z medytacją, a przecież stają się one coraz bardziej popularne również w Polsce. W osiągnięciu wewnętrznego spokoju pomogą Wam z pewnością Kadzidełka Gulab (gulab w języku hindi oznacza różę), dostarczające relaksu, odprężenia i niezwykłych wrażeń zmysłowych. Co ciekawe, aromaty zawarte w kadzidełkach pomagają pokonać nerwicę i stany depresyjne, usprawniają krążenie krwi oraz likwidują bezsenność. Co więcej, ich zapach potrafi złagodzić ból i wzmacnia układ odpornościowo-nerwowy. 

Wprowadźcie do Waszych domów orientalną aurę

Kadzidełka zagwarantują Waszym domom orientalną, sensualno-spirytualną aurę. Przestrzegając opisanych przez nas instrukcji, rozpieścicie zmysły oryginalną wonią oraz stworzycie idealne warunki do regeneracji, ale i koncentracji. Dzięki sporemu wyborowi aromatów – od delikatnych po zdecydowane – każdy dopasuje adekwatną dla siebie nutę zapachową. Kadzidełka rozpalane regularnie przyniosą Wam wiele korzyści.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel