meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kąoiele i kompresy aromaterapeutyczne

2018-10-01
Kąoiele i kompresy aromaterapeutyczne

Aromaterapia jest dziedziną, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Z dobrodziejstw poszczególnych olejków eterycznych można korzystać na wiele sposobów, co oznacza, że każdy znajdzie dla siebie najwłaściwszy. Najczęściej stosuje się inhalacje i masaże aromaterapeutyczne, aczkolwiek równie popularne są kąpiele aromaterapeutyczne i kompresy na bazie olejków eterycznych.

Kąpiele aromaterapeutyczne

Bardzo popularne ostatnio kąpiele aromaterapeutyczne przede wszystkim stosuje się po to, aby pozbyć się uczucia stresu i ciężkości. Zanurzenie ciała w wodzie, w jakiej znajdują się dodatki naturalnych roślinnych olejków eterycznych wspomaga zwalczanie napięć mięśniowych i poprawia ogólne samopoczucie. Do każdej kąpieli aromaterapeutycznej można wlać od 5 do 15 kropli olejku bądź mieszaniny olejków. Woda powinna mieć temperaturę około 40 do 45 stopni Celsjusza. Kąpiel taka może trwać od kwadransa do pół godziny. Kiedy chcemy wzmocnić działanie takiej kąpieli to do możemy podczas kąpieli zapalić kadzidełka bądź świece. Po skończonej kąpieli skórę wycieramy lekko. Przed takim zabiegiem warto natomiast będzie  wziąć prysznic, ponieważ kąpiele aromaterapeutyczne stosuje się na umyte ciało. Warto mieć też na uwadze to, aby nie stosować żadnych środków pieniących. Wszystko ma bowiem zostać naturalne. I faktycznie, jeśli o to zadbamy to można będzie cieszyć się doskonałymi efektami. Dodatkowo, dobrze będzie pamiętać o tym, żeby dobrać konkretne olejki pod właściwości jakie posiadają. Jeżeli bowiem zmagamy się z jakimś schorzeniem, to dany olejek powinien pomagać zwalczać objawy. Kąpiele aromaterapeutyczne można wykonywać samemu, w domu. Nie są wobec tego zbyt absorbujące.

Kompresy aromaterapeutyczne

Innym sposobem, który również da się wykorzystać na bazie aromaterapii jest stosowanie kompresów aromaterapeutycznych. Można je bez problemu wykonać samemu, bądź zdecydować się na to, by kompresy aromaterapeutyczne zrobiła dla nas kosmetyczka . Kompresy na bazie olejków naturalnych stosuje się miejscowo, na wybraną część ciała. Mogą to być na przykład: plecy, ramiona, czy kolana. Doskonale sprawdzają się także przy zwalczaniu gorączki i innych objawów przeziębienia. Warto kompresy te stosować w stanach zapalnych, czy różnego rodzaju zespołach bólowych. Generalnie, kompresy dzieli się na kompresy zimne i kompresy ciepłe. Zimne kompresy aromaterapeutyczne stosuje się przy zwichnięciach i skręceniach kończyn. Natomiast, gorące kompresy aromaterapeutyczne wykorzystuje się przy leczeniu przewlekłych bóli, zapaleniu tkanki włóknistej, reumatyzmie, bólach zębów, czy bólu ucha.

Do przygotowania kompresu można użyć ręcznika lub gazy, jakie następnie nasącza się wybranymi olejkami eterycznymi. Kompres trzyma się przez około 2 godziny. Przygotowanie kompresu jest bardzo proste, a przynosi rzeczywiście doskonałe efekty. W związku z czym, warto zdecydować się na tę metodę. Wiele na tym zyskamy. Kąpiele i kompresy aromaterapeutyczne są rzeczywiście bardzo korzystne dla osób, którym zależy na naturalnych metodach leczenia.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel