meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Marzysz o długich, zadbanych włosach? O tym podczas czesania powinnaś pamiętać!

2019-05-25
Marzysz o długich, zadbanych włosach? O tym podczas czesania powinnaś pamiętać!

Na pewno kojarzycie animację „Zaplątani” z 2010 roku. Słucham? Mówicie, że jesteście już zbyt duże na Disneya? Wolne żarty. W każdym razie, niezaprzeczalną ozdobą Roszpunki ze wspomnianego filmu są piękne włosy, służące pozostałym bohaterom „Zaplątanych” za środek transportu, umożliwiający dotarcie do zamieszkiwanej przez dziewczynę wieży. Jak to jest, że złote pukle Roszpunki nigdy nie były (wbrew tytułowi bajki) zaplątane? Przeanalizujmy prawdopodobne odpowiedzi.  

Elementarna, pielęgnacyjna wiedza

Wszystkie współczesne Roszpunki pamiętają o tym, że nie należy rozczesywać włosów bezpośrednio po wyjściu spod prysznica. Jest to niewskazane, bo woda znacznie je osłabi i narazi na łamliwość. Przed użyciem szczotki, lepiej osuszyć głowę ręcznikiem. Poleca się zastosowanie po kąpieli specjalnych odżywek, które wzmocnią barierę ochronną włosów. Warto, aby szczęśliwe posiadaczki długich, prostych włosów zmieniły kierunek rozczesywania – od końcówek do górnych partii – dodatkowo wzmocni to fryzurę. Niektórzy specjaliści doradzają pożegnanie się ze szczotką w przypadku włosów lokowanych – zamiast tego, jeszcze w trakcie mycia, ale już po naniesieniu odżywki, rozplączcie loki palcami – podobny zabieg okaże się wystarczający. Jak często ujarzmiać włosy w ciągu dnia? Eksperci twierdzą, że dwukrotny kontakt z grzebieniem w zupełności spełni swoją rolę – raz o poranku i wieczorem, tuż przed pójściem spać. Te z nas, szczycące się bardzo długimi, rozwianymi puklami, dla uniknięcia kołtunów, powinny czesać się także popołudniu. Ponieważ skóra produkuje nawilżający ciało tłuszcz, rozczesywanie ma i tą zaletę, że rozprowadza naturalny, organiczny olej po całych włosach. Zaokrąglone ząbki szczotki usprawniają też krążenie krwi i poprzez taki rodzaj masażu, większa ilość życiodajnego płynu dotrze do mózgu. Co się stanie, gdy przesadzimy z czesaniem? Uszkodzimy wtedy naskórek, a w prostej linii przyczyni się to do zwiększenia łamliwości i rozdwajania włosów.

 

Szczotkowanie włosów – poznaj ABC

Porozmawiajmy o szczotkach, bo jak nietrudno się domyślić, pełnią one bardzo istotną rolę w walce o idealnie ułożone, zadbane włosy. Zacznijmy od dość zaskakującej porady: zaleca się czyszczenie szczotek raz w tygodniu. W zależności od typu szczotki, pozostałe na niej włosy usuńcie grzebieniem, wacikiem higienicznym albo starą szczoteczką do zębów. Do mycia wykorzystajcie mydło w płynie, bądź szampon. Przed nałożeniem preparatu, opłuczcie powierzchnię letnią wodą, nanieście kosmetyk i pozbądźcie się go z pomocą ciepłego strumienia, po czym wytrzyjcie szczotkę do sucha. Odwiedzając salon fryzjerski, zawsze upewniajcie się, że stosowane tam pielęgnacyjne przyrządy są zdezynfekowane. Styczność z nieprawidłowo oczyszczonym sprzętem może prowadzić do poważnych dolegliwości skórnych. I najważniejsze: pod żadnym pozorem nie udostępniajcie nikomu Waszej szczotki, ani też nie używajcie cudzej!

 

Długie włosy a wybór szczotki

Przejdźmy do konkretów. Szczotka szczotce nierówna, a w odniesieniu do długich, prostych włosów, dobór odpowiedniej ma kluczowe znacznie. Duża część długowłosych pań boryka się z kołtunami, dobrze więc przed użyciem szczotki, rozpocząć rozczesywanie grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Tradycyjnie – nie zapominajcie o poruszaniu grzebieniem od dołu do góry. Sięgając po szczotkę, postawcie na taką w kształcie wiosła, czyli szeroką, gwarantującą włosom blask i gładkość. Jeżeli zaś chcecie dodatkowo podwinąć końcówki, zdecydujcie się na szczotkę do modelowania, z każdej strony pokrytą włosiem. Spotęgujecie wrażenie sprężystości i optycznie zwiększycie objętość fryzury. Złota reguła: im dłuższe są włosy, tym obszerniejsza szczotka. Który jej rodzaj szczególnie nadaje się do poradzenia sobie z długimi, prostymi fryzurami? Np. ta z dzika. Szorstkość włosia polepszy krążenie i przyczyni się do regeneracji włosów. A co z długimi, ale kręconymi włosami? Tu sprawdzą się siedmio- lub dziewięciorzędowe szczotki firmy Denman, stricte przeznaczone do stylizacji loków.  W trakcie rozczesywania, nawijamy włosy na szczotkę, nadając im upragnioną sprężystość. Przed zakupem, zastanówcie się nad preferowaną liczbą ząbków – jeżeli pragniecie drobnych loczków, zaopatrzcie się w szczotkę gęściej usianą ząbkami, natomiast w chwili, gdy interesują Was pojedyncze fale, zabierzcie do domu model z rzadszymi ząbkami.

 

Najcenniejszy kobiecy atut

Mamy nadzieję, że wskazówki te pomogą Wam w utrzymaniu pięknych, lśniących i długich włosów. Dopracowana fryzura stanowi jeden z najcenniejszych atutów kobiecego wyglądu, przyciągając spojrzenia oraz budząc podziw. Teraz wiecie już dokładnie, jak o nią dbać.


Nasza grupa na Facebooku. Rozmawiamy m.in. o pielęgnacji włosów

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixel