meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Mieszanki olejków eterycznych

2018-10-02
Mieszanki olejków eterycznych

Vapomixy to gotowe mieszanki olejków eterycznych, jakie dobiera się w myśl zasad rządzących aromaterapią. Dzięki temu, można bardzo dokładnie zapoznać się z tym, jaki jest skład poszczególnej mieszanki i dobrać taką, jaka najbardziej odpowiadać będzie naszym potrzebom.

Mieszanki olejków eterycznych – co musisz wiedzieć?

Zmiana nastroju z negatywnego na pozytywny, załagodzenie napięć, zniwelowanie poczucia zmęczenia, a także właściwości inhalacyjne – tego można się spodziewać, kiedy regularnie będziemy korzystać z mieszanek olejków aromaterapeutycznych. Wszystkie mieszanki z olejków eterycznych można kupować u doświadczonych producentów bądź można będzie też przygotować je samodzielnie, o ile czujemy, że potrafimy to zrobić. Mieszanki można przede wszystkim odparowywać w kominkach aromaterapeutycznych, pozwalając sobie na inhalację. Dodatkowo, z mieszanek można też korzystać podczas kąpieli i masaży. To, jakie olejki oraz w jakich proporcjach będą użyte zależy głównie od tego, jaką metodą będzie się z nich korzystało oraz do jakich celów. Dlatego, warto zawsze zapoznać się ze składem konkretnego olejku, aby mieć gwarancję, że faktycznie został on dobrany stricte do naszych potrzeb. W opisie gotowej mieszanki uwzględnione zostanie, z czego została ona wykonana oraz jakie jest jej wiodące zastosowanie. Na przykładzie olejków do kąpieli można spodziewać się mieszanek rozgrzewających, a kiedy będziemy używać olejków do inhalacji to dobrze będzie zdecydować się na olejki zwalczające przeziębienie. Każdy szybko powinien zorientować się, jakie mieszanki z olejków eterycznych wybrać, o ile tylko obeznany jest z zasadami aromaterapii.

Regularne stosowanie mieszanek

Zazwyczaj nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do tego, by korzystać z danej mieszanki. Naturalne substancje czynne znajdujące się w olejkach eterycznych są bezpieczne, w związku z czym mieszanki z olejków eterycznych także do takich się zaliczają. Warto w związku z tym zastanowić się dobrze, którą spośród mieszanek wybierać. I używać jej regularnie, w takiej dawce, jaka została wykazana na opakowaniu przez producenta.

Kiedy natomiast decydujemy się na to, aby mieszankę przygotować samodzielnie to powinniśmy pamiętać o zachowaniu właściwych proporcji. Jedynie w ten sposób zapewnimy sobie najlepszą i najefektywniejszą kurację za pomocą olejków eterycznych. Trzeba dokładnie zapoznać się z tym, jaki jest skład olejków, które wykorzystujemy i mieć pewność, że właśnie na takiej mieszance nam zależy. Właściwości poszczególnych olejków powinny się ze sobą bardzo dobrze łączyć. W zależności od tego, czy pomagają w walce ze stresem, czy może przy fizjologicznych stanach zapalnych – muszą być wytworzone na bazie olejków wykazujących działanie zapobiegające tym schorzeniom. Analogicznie, odnosi się to również do innych chorób.

Znawcy aromaterapii coraz częściej decydują się na wybór mieszanek z olejków eterycznych, gdyż chcą spotęgować wrażenia. Nic wobec tego dziwnego, że producenci mają ich do zaoferowania o wiele więcej niżeli jeszcze jakiś czas temu.

Odwiedź zdrowie to lubię na Facebooku

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel