meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Mleko kokosowe - jego właściwości i zastosowania

2018-07-05
Mleko kokosowe - jego właściwości i zastosowania

Mleczko kokosowe jest produkowane z miąższu orzecha kokosowego, a jego głównym składnikiem są kwasy tłuszczowe, które mają wiele właściwości zdrowotnych. Mleko kokosowe można również samemu przygotowywać w domowym zaciszu. Jakie właściwości ma mleko kokosowe i jak z niego korzystać, aby mieć jak najwięcej korzyści?

Mleko kokosowe – właściwości

Mleko kokosowe ma aksamitną i gęstą konsystencję bogatą w zdrowe kwasy tłuszczowe na przykład linionerowe, stearynowe, laurynowe czy karyplowe. Dzięki temu, że nie zawiera cholesterolu i zawiera średniodługie kwasy tłuszczowe, które szybko trafiają do wątroby, po czym zostaje przemienione i spożytkowane jako energia, dlatego też nie jest magazynowana pod postacią niechcianej tkanki tłuszczowej. Dlatego też Mleczko kokosowe jest polecane przez dietetyków. Ponadto mleczko kokosowe jest bogate w witaminę C, K, oraz kompleks witamin z grupy B. Zawierają więcej witamin, niż miąższ kokosa idealnie nadaje się na napój izotoniczny. Jego właściwości są przede wszystkim bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Warto też by osoby z trądzikiem lub z częstymi infekcjami i zapaleniami stosowały mleczko, gdyż skutecznie złagodzi objawy. Także osoby, które nie tolerują laktozy czy są na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej, stosują mleko kokosowe jako zastępnik mleka pochodzenia zwierzęcego.

Zastosowania mleka kokosowego

Mleczko kokosowe możemy stosować zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Mleko możemy przygotować sami, możemy także używać go jako bazy do koktajli, może posłużyć nam jako śmietanka. Jest wykorzystywana do potraw tajskich, chińskich, indyjskich. Świetnie także sprawdza się jako baza do sosów z dodatkiem orientalnych przypraw curry czy cynamonu. Warto też wykorzystać mleko jako kosmetyk do skóry trądzikowej, dodać do kąpieli, nałożyć na twarz jako maseczka przeciw bakteryjna i nawilżająca. Może być używana. Jako dodatek do balsamu do ciała lub jako oczyszczające i łagodzące mleko do twarzy. Mleko kokosowe, jak i olej kokosowy ma wiele zastosowań. Jest już w obecnych czasach łatwo dostępny w sklepach nie tylko z ekologiczną żywnością, ale i w zwykłych supermarketach.

Olej kokosowy

Zarówno, jak i mleko kokosowe tak i olej kokosowy ma wiele zastosowań w kuchni i kosmetyce, zawiera liczne właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne, które korzystanie na nas wpływają. Olej kokosowy zastępuję nam obecnie oleje, które są dla nas niezdrowe, tym samym wspomaga nasz organizm w walce z niezdrowymi tłuszczami. Jednak część specjalistów jest innego zdania. Jeżeli jesteś ciekawy jakiego, więcej przeczytasz w tym artykule.

Spotkajmy się na Facebooku!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel