meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Młody jęczmień - czy warto go stosować przy odchudzaniu?

2018-07-06
Młody jęczmień - czy warto go stosować przy odchudzaniu?

Pojawia się coraz więcej suplementów diety i artykułów o cudownych właściwościach młodego jęczmienia, czy to prawda, że tak dobrze radzi sobie z naszymi dodatkowymi kilogramami i czy naprawdę warto go zażywać, może to kolejny chwyt marketingowy, aby spopularyzować kolejne magiczne tabletki odchudzające? Poznajcie młody jęczmień z bliska.

Młody jęczmień, a jego właściwości

Młody jęczmień-nazywany także jako zielony młody jęczmień. Zielony jęczmień jest stosowany do suplementów diety, którym wspomagamy odchudzanie. Wspomaga także gojenie się ran i innych zmian skórnych, a także można go używać przy leczeniu chorób układu krwionośnego i naczyniowego. Młody jęczmień jest bogaty w witaminy i minerały, a także w aminokwasy i enzymy. Wzmacnia odporność w okresach przeziębień, jak i dodaje energii. Jako suplement diety możemy najczęściej znaleźć go pod postacią tabletek bądź w postaci proszku do zmieszania z płynem, najczęściej z wodą. Młody zielony jęczmień zawiera bardzo dużo błonnika i aminokwasów oraz zawiera witaminy takie jak A, C, E i K, a także witaminy z grupy B. Jęczmień odpowiada za antyoksydanty, które opóźniają proces starzenia się, oraz przeciwdziała chorobom nowotworowym. Działa również przeciwdepresyjne. Zielony jęczmień ogranicza dopływ stresu do naszego mózgu. Ważne, działa hipiglikemicznie, zapobiega cukrzycy, zmniejsza przede wszystkim cukier we krwi.

Jakie są skutki uboczne, zażywania młodego jęczmienia

Jak wszystko może mieć jakieś skutki uboczne, każdy organizm działa inaczej, więc nie wszyscy mogą zażywać to samo, więc nim zaczniemy stosować, warto skonsultować się z lekarzem. Na początku stosowania zielonego jęczmienia mogą się pojawić na przykład bóle głowy, wzdęcia, nudności, wymioty. Po 2 tygodniach takie objawy powinny już ustępować, jednak gdyby nie ustąpiły, lepiej zaprzestać zażywania go.

Zastosowanie młodego jęczmienia

Młody jęczmień wspomaga nasz metabolizm, tym samym przyśpieszając proces odchudzania, jednak, aby to zadziałało, sproszkowany młody jęczmień należy rozpuszczać w wodzie lub soku owocowym. Warto pamiętać, aby woda nie była w temperaturze pokojowej, gdyż zbyt wysoka może sprawić, że wszystkie wartościowe witaminy znikną. Taki wywar należy pić dwa razy dziennie przed posiłkiem. Młody jęczmień jest dobry dla każdego powyżej trzeciego roku życia, poleca się osobom na diecie, dla osób cierpiących na anemię, osłabionych i zmęczonych.

Znajdź nas na Facebooku!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel