Olejki eteryczne są już od wieków wykorzystywane przy problemach z trawieniem, przeziębieniach czy w samej aromaterapii. Dzięki swoim leczniczym właściwościom olejki zaczynają wracać do łask i coraz więcej osób przekonuje się do nich i do medycyny naturalnej.
Właściwości olejku cedrowego
Olejek cedrowy ma wiele właściwości i zastosowań, na przykład działa antyłojotokowo, dzięki temu może być wykorzystywany przy leczeniu stanów zapalnych. Olejek nada się również do pielęgnacji włosów, dzięki temu zapobiegniemy nadmiernemu wypadaniu włosów. Olejek działa również antybakteryjnie, zapobiega zakażeniom ran i chroni je przed zarazkami tężca. Jeżeli cierpimy na częste skurcze jelit, mięśni czy nerwy warto sięgnąć po ten olejek, ponieważ działa uśmierzająco i rozkurczowo. Jeżeli dodamy odrobinę olejku do naszej zbilansowanej codziennej diety, wspomoże nasz metabolizm.
To nie wszystkie właściwości olejku jest ich znacznie więcej, jak na przykład pomaga w leczeniu zębów, wzmacnia dziąsła i napina mięśnie, może być używany jako lek moczopędny, ma właściwości grzybobójcze. Skutecznie działa również jako środek uspokajający, wspomoże przy problemach z zasypianiem, zwłaszcza u osób cierpiących na bezsenność.
Olejek cedrowy – zastosowanie
W skład olejku cedrowego znajduje się, aż pięćdziesiąt substancji, z czego 70% stanowią substancje przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dlatego olejek cedrowy wykorzystywany jest do leczenia trądziku, egzemy, oparzeń, zapalenia pęcherza moczowego oraz łupieżu.
Warto pamiętać, że olejek cedrowy jest silnie skoncentrowaną substancją, co może powodować podrażnienia skóry. Nie należy go stosować doustnie, olejek jest przeznaczony wyłącznie do użytkowania zewnętrznego na przykład podczas leczniczych masaży, dodatek do kąpieli czy w formie inhalacji. Niewskazany jest również dla kobiet w ciąży, ponieważ może mieć bardzo złe działanie na płód, dzieci i osoby starsze również powinny unikać stosowania olejku.
Jakie korzyści ma aromaterapia?
Aromaterapia, zazwyczaj jest stosowana przez specjalistów w zabiegach terapeutycznych, jednak nie musimy wychodzić z domu, aby zaznać aromaterapii, możemy wykonać ją sami w domowym zaciszu, aby jednak zabrać się za sprawianie sobie przyjemności po ciężkim dniu w pracy, wybierajmy olejki eteryczne najwyższej jakości, które zawierają lecznicze dla nas etery. Warto pamiętać też, że olejek zapachowy to nie to samo co olejek eteryczny.
Odwiedź nas na Facebooku!