meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olejek geraniowy - jakie ma właściwości i zastosowania?

2018-08-31
Olejek geraniowy - jakie ma właściwości i zastosowania?

Olejek geraniowy wytwarzany jest z łodyg i liści pelargonii wonnej. Ma wiele zastosowań i właściwości, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Dzięki swoim właściwościom jest dodawany do wielu kosmetyków. Jakie tak naprawdę olejek geraniowy ma właściwości i jak z nich korzystać, aby polepszyć swoje samopoczucie?

Właściwości olejku geraniowego

Olejek geraniowy dzięki swoim właściwościom wspomaga walkę z depresją. Łagodzi niepokój, przywraca spokój oraz wspomaga zasypianie i polepsza nastrój. Wspomaga również przy zmęczeniu, zwiększa wydajność oraz wspomaga skoncentrować uwagę. Olejek geraniowy zazwyczaj wykorzystywany jest jako antydepresant, który ma złagodzić poczucie strachu i przemęczeniu. To nie jedyne właściwości olejku geraniowego. Ma on również zastosowanie w kosmetologii. Stosowanie olejku geraniowego dodając go na przykład do kosmetyków, uelastyczni i ściągnie naszą skórę, dzięki temu nasze ciało się stanie jędrne oraz spowolni proces powstawania zmarszczek. Olejek przyśpieszy gojenie się drobnych ran czy zadrapań, dodatkowo wposmoże walkę z bliznami, przebarwieniami czy nawet cellulitem. Olejek dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i antywirusowym świetnie sprawdzi się w leczeniu infekcji i zakażeń. Jest również środkiem moczopędnym, dzięki niemu pozbędziemy się szybciej toksyn z naszego organizmu,

Olejek geraniowy a jego zastosowanie

Olejek ma wiele zastosowań dzięki swoim właściwościom. Jednym z nich można rozpocząć walkę z cellulitem w domowym zaciszu, ale jak to zrobić, aby było skuteczne? Prócz dodawania olejku do kosmetyków, które wspomagają walkę z cellulitem, możemy przygotowac papkę, która działa błyskawicznie i daje ona nam trwałe efekty, wystarczy kilka rzeczy, które każdy ma w domu. Tak naprawdę wystarczy folia spożywcza, kawa mielona, olejek geraniowy, balsam do ciała, spodnie dresowe i koc. Wszystkie składniki należy wymieszać, papkę nanieść na miejsca dotknięte cellulitem i następnie owinąć folią spożywczą, po czym ogrzać to miejsce, dlatego potrzebne będą nam spodnie dresowe i koc. Taką papkę należy zmyć po pół godziny, należy również pamiętać, aby nie dostała się do naszych miejsc intymnych, ponieważ może wywołać podrażnienia.

Olejek geraniowy ma również zastosowania w walce z bólem głowy czy bólem migrenowym. Wspomaga również nasze serce, zmniejszając objawy niedokrwistości. Olejek geraniowy skutecznie działa również przy bólach menstruacyjnych oraz przeciwdziała symptomom zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Skutecznie obniży także poziom cukru we krwi, skuteczny przy leczeniu cukrzycy.

Chcesz wiedzieć więcej? Wpadnij na naszego Facebooka!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel