meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olejek goździkowy - na jakie dolegliwości jest dobry?

2018-09-03
Olejek goździkowy - na jakie dolegliwości jest dobry?

Olejek goździkowy, pewnie nie raz zastanawialiście się, jakie ma właściwości i w jakich sytuacjach się go wykorzystuje. Goździki głównie kojarzą nam się jednak z grzańcem w mroźne zimowe wieczory. Więc jak jeszcze możemy wykorzystać je w naszym życiu codziennym?

Właściwości olejku goździkowego

Goździki słynną z właściwości utleniających oraz z przydatności jako stosowane zewnętrznie i miejscowo, skuteczny sposób na uśmierzenie bólu zęba. Nie zdajemy sobie sprawy tak naprawdę z korzyści zdrowotnych wynikających ze stosowania goździków.

Suszone goździki zawierają w sobie więcej mocy niż te sproszkowane, dlatego warto kupować goździki w pąkach, które wytrzymują znacznie dłużej, nie tracąc swoich wartości jeszcze przed zakupem. Jeżeli jednak potrzebujemy goździki w formie proszku, najlepiej zmielić pąki w młynku do kawy. Jeżeli mamy wybór, wybierajmy produkt ekologiczny, dzięki temu unikniemy kontaktu z napromieniowanymi goździkami, ponieważ takie przyprawy są martwe i nie mają żadnych właściwości już podczas zakupów. Olejek goździkowy to klucz w przyprawianiu potraw i wspieraniu naszego zdrowia. Goździki są wykorzystywane na przykład do zaparzania herbaty, aczkolwiek to w formie olejków eterycznych mają najwięcej dla nas korzyści.

Olejek goździkowy jest idealnym środkiem antygrzybiczym. Osoby, które cierpią na kandydozę, powinny pic herbatę zaparzoną z pąkami goździków, lub z dodatkiem olejku goździkowego. Olejek sprawdzi się również w walce z grzybicą skóry. Pamiętajmy, że olejek goździkowy ma bardzo silne działanie, co może powodować silny dyskomfort, dodatkowo starajmy się korzystać z niego, z umieram, ponieważ zbyt duża ilość może mieć zły wpływ na nasz organizm. To nie jedyne właściwości olejku, ponieważ olejek ma właściwości również

antywirusowe i antybakteryjne, co sprawia, że może być wykorzystywany, przy katarze, kaszlu czy grypie. Goździki są bogate w witaminę C i K oraz skutecznie wzmacnia naszą odporność.

Olejek goździkowy – jakie ma zastosowania?

Olejek goździkowy ma wiele zastosowań, chociażby przy bólach głowy czy bólach zębów. W przypadku bólu głowy wystarczy rozrobić olejek cynamonowy z ¼ łyżeczką sproszkowanych goździków i dobrze wymieszać, tak przygotowany specyfik należy nałożyć na czoło przy bólach głowy lub inne bolące miejsce. W przypadku bólu zęba należy nasączyć wacik olejkiem goździkowym i przyłożyć do bolącego miejsca.

Goździki skutecznie również obniżają cholesterol, jak i chronią przed zawałem.

Olej goździkowy będzie naszym sprzymierzeńcem podczas przeziębienia. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym i przeciwbólowym dojdziemy szybciej do zdrowia.

Goździki wspomogą naszą walkę z kaszlem, bólem gardła i udrożnią nasze zatkane zatoki, jeżeli chcemy zapobiec przeziębieniu, warto sięgnąć w okresie jesienno-zimowym po grzaniec z goździkami i pomarańczą.

Zobacz naszego facebooka!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel