meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olejek rozmarynowy cudowny w pielęgnacji włosów

2018-06-26
Olejek rozmarynowy cudowny w pielęgnacji włosów

Nie wszyscy zdają sobie jeszcze sprawę z cudownych właściwości olejków eterycznych. Mają wiele zastosowań od leczniczych po kosmetyczne. Wykorzystywane są zarówno w aromaterapii, jak i podczas wykonywanych masaży relaksacyjnych. Jakie zastosowania ma olejek rozmarynowy?

Olejek rozmarynowany – jakie ma właściwości?

Rozmaryn był wykorzystywany cały czas od tysięcy lat. Był bardzo ceniony za właściwości lecznicze oraz kosmetyczne. Większość produkcji rozmaryny pochodzi z Hiszpanii, Francji i Maroka. Jednak ta roślina może być uprawiana także w innym klimacie.

Olejek rozmarynowy wykorzystywany jest zarówno w zastosowaniach terapeutycznych, jak i leczniczych. Pozyskiwany jest poprzez proces destylacji. Jest silnie stężoną cieczą, dlatego zazwyczaj stosuje się go rozcieńczając wcześniej w innych składnikach, czy też wodzie.

Najczęściej olejek rozmarynowy wykorzystywany jest jako środek przeciw starzeniu się skóry. Wystarczy wymieszać go z miętą, a następnie zastosować bezpośrednie na skórze. Działa lepiej niż niejeden krem. Olejek rozmarynowy ma również ciekawe właściwości w dziedzinie leczenia schorzeń. Na przykład może być stosowany przy leczeniu schorzeń dróg oddechowych. W tym przypadku będzie pomocna inhalacja, która może być stosowana przez osoby z katarem, podczas przeziębienia, grypy czy alergii. Dzięki temu odczujemy ulgę w oddychaniu.

Jakie są przeciwwskazania

U osób cierpiących na nadciśnienie czy też padaczkę nie powinno się używać olejku rozmarynowego. Nie powinny go także stosować kobiety w ciąży bądź osoby, które mają wrażliwą skórę, ponieważ olejek jest silnie skoncentrowany i stymulujący. Jeżeli go odpowiednio nie rozcieńczymy, może powodować podrażnienia skóry, swędzenie, pieczenie i stan zapalny. Olejek rozmarynowy powinno się stosować pod nadzorem swojego lekarza pierwszego kontaktu. Pamiętaj, aby nie pić olejku, olejek przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego.

Olejek rozmarynowy, a włosy

Olejek rozmarynowy jest wykorzystywany w zabiegach kosmetycznych, lecz najbardziej powszechnym zabiegiem jest pielęgnacja włosów. Dodając odrobinę olejku do szamponu, możemy uzyskać efekt regeneracji w przypadku włosów suchych, przetłuszczających się bądź suchych i uszkodzonych. Można również znaleźć w drogeriach maseczki z wykorzystaniem olejku rozmarynowanego. Mają na celu zapobieganie wypadaniu włosów, łysieniu oraz powstawaniu stanów zapalnych skóry. Ich sposób użycia jest prosty, wystarczy nanieść produkt bezpośrednio na skórę głowy kolistymi ruchami.

Znajdź nas na Facebooku!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel