meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olejek z drzewa herbacianego - jego właściwości

2018-06-25
Olejek z drzewa herbacianego - jego właściwości

Z pewnością nie raz zastanawialiście się jakie olejki mają właściwości pielęgnacyjne czy też prozdrowotne. Niektóre olejki działają jak naturalna medycyna, przynosząc nam ukojenie w przypadku bólów migrenowych, menstruacyjnych czy walkach z niechcianym cellulitem, który nie chce zostawić nas w spokoju. W tym wpisie poznasz bliżej olejek z drzewa herbacianego. Dowiesz się również o jego właściwościach.

Jak na nas wpływa olejek z drzewa herbacianego?

Olejek herbaciany pozyskiwany jest z kory drzewa herbacianego. Jednak z herbatą nie ma nic wspólnego, nazwa ta przyjęła się przez wzgląd, że liście z tego drzewa wyglądają jak liście herbaty. To jedyny olejek, który ma bardzo silne właściwości, dlatego kobiety w ciąży nie powinny go stosować.

Olejek herbaciany tak jak inne olejki mogą służyć nam w aromaterapii, dyfuzorach czy nawilżaczach. Ma korzystny wpływ na nasze samopoczucie, wspomaga nasz organizm podczas walki z grypą, przeziębieniem czy infekcjach wirusowych, dodatkowo pomaga nam się zrelaksować. Jeżeli mamy problemy ze skórą lub narządami płciowymi, idealnym rozwiązaniem będzie dodanie kilku kropel olejku do kąpieli. Prócz wykorzystywania olejku herbacianego w przypadku walki z trądzikiem, infekcjach skóry i brodawkach, znajdzie również zastosowanie w saunie. Jak większość olejków, możemy łączyć olejek z drzewa herbacianego z innymi olejkami, najlepiej komponować się z olejkami takimi jak, olejek cytrynowy, lawendowy, eukaliptusowy, kminkowy czy też sosnowy.

Olejek i jego korzystne właściwości dla paznokci

Jeżeli cierpimy na grzybice paznokci, olejek z drzewa herbacianego pomoże nam się jej pozbyć, dodatkowo zapobiegnie nawrotom. Przed nałożeniem olejku paznokcie trzeba najpierw przygotować, jak to zrobić? Należy umyć je za pomocą wody i mydła, usunąć martwy naskórek i usunąć tyle zakażonej płytki tyle ile jest to możliwe, następnie przetrzeć płytkę paznokcia wacikiem nasączonym olejkiem, czynność powtarzać dwa razy dziennie.

Olejek herbaciany stosuje się również w przypadku onycholizy, czyli gdy mamy problem z odwarstwianiem się płytki paznokcia od skóry. W takim przypadku należy wcierać olejek herbaciany kilka razy dziennie.

A jakie są jego właściwości w kosmetyce i pielęgnacji?

W kosmetyce olejek jest skutecznym sposobem na walkę z trądzikiem oraz zmniejsza stany zapalne. Gdy dobrze oczyścimy twarz, wacikiem nasączonym olejkiem przecierami twarz w miejscach dotkniętych trądzikiem. Taki zabieg powinno się wykonywać dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Nie powinno się też w trakcie kuracji, używać kosmetyków kolorowych, ponieważ działają negatywnie na naszą skórę i zatykają pory, przez co nasz problem się nasila. Możemy również przygotowywać sobie płukanki na twarz z olejku lub maseczki, w tej sytuacji takie zabiegi nie powinny występować częściej niż raz dziennie.

Takie sposoby działają również na opryszczki czy pryszcze

Kolejną zaletą olejku z drzewa herbacianego jest możliwość używania go przy pielęgnacji naszych włosów. Zapobiegnie on ich wypadaniu, a także wzmocni. Można stosować olejek na kilka różnych sposobów między innymi wymieszać olejek z drzewa herbacianego z olejkiem bazowym i wmasować w skórę głowy, następnie owinąć ręcznikiem i pozostawić tak na piętnaście minut, po czym spłukać letnią wodą.

Znajdź nas na Facebooku!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel