meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olejki do higieny i pielęgnacji nóg

2018-10-02
Olejki do higieny i pielęgnacji nóg

Stopy i nogi są ważniejszymi z naszych części ciała. Odpowiednie dbanie o nie wpływa nie tylko na to, jaki jest nasz komfort psychiczny, ale również i na funkcjonowanie całego organizmu. To w stopach znajdują się tysiące połączeń nerwowych oraz punkty refleksowe. Warto wobec tego poprzez masaż zaliczający się do refleksjologii wybrać również aromaterapię. Jakie olejki eteryczne do nóg są dedykowane na poszczególne dolegliwości?

Na czym to polega?

Przede wszystkim, stosując olejki eteryczne do nóg możemy zdecydować się na to, aby wybierać masaże z ich udziałem bądź kompresy. Kompresy można zrobić samodzielnie. Nie jest to w żaden sposób skomplikowane. Kiedy zaś chcemy skorzystać z masażu aromaterapeutycznego, stricte związanego ze stopami to powinniśmy się wybrać do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego lub fizjoterapeutycznego, co do którego wiemy, że pracuje tam doświadczona osoba w tym zakresie. Do masaży, wykazujących działanie przeciwzapalne oraz wspomagające leczenie bólów nóg zaleca się wybierać olejki eteryczne o zastosowaniu kojącym. W pierwszej kolejności będą to olejki: rozmarynowy, majerankowy, cytrusowy, jałowcowy bądź lawendowy. Kiedy na stopach zrobią się obrzęki, to można wykorzystać mieszanki, w jakich bazą jest olejek cyprysowy lub z kopru włoskiego. Olejek geraniowy i z szałwii muszkatołowej poleca się wówczas, gdy decydujemy się na to, aby za pomocą masażu stóp jeszcze bardziej się zrelaksować. Natomiast, otarć na naskórkach pomoże pozbyć się olejek lawendowy, wykazujący właściwości gojące, lekko rozgrzewające oraz uspokajające. Generalnie, olejki eterycznedo nóg poprawiają w nich mikrokrążenie oraz wpływają na rozgrzanie mięśni. W ramach pielęgnacji nóg niezastąpione okażą się również kąpiele aromaterapeutyczne. Moczenie stóp najlepiej sprawdza się przy użyciu olejków: rumiankowego, kanuka, lawendowego, a także na bazie wyciągu z nagietka.

Olejki eteryczne do nóg – pielęgnacja

Aromaterapeutyczna pielęgnacja stóp i nóg odbywa się pozwala na poprawę samopoczucia oraz wpływa na poprawę kondycji fizycznej. Najbardziej polecane mixy w przypadku tej aktywności to: mix dodający wigoru, mix wyciszający, mix do masażu zmęczonych mięśni, czy też mix na podrażnione stopy. Można też stosować pojedyncze olejki eteryczne, w zależności od tego, czego w danej chwili będziemy potrzebować. Ich działanie jest ogólnie znane, co oznacza, że raczej nie będziemy mieć problemu z doborem olejków wprost pod swoje wymagania i potrzeby.

Poszczególne olejki eteryczne do nóg są dedykowane na przemęczone, obolałe nogi. W związku z tym, kiedy ktoś zmaga się ze schorzeniami narządu ruchu to powinien dokładnie przyjrzeć się dostępnym na rynku propozycjom. Znajdzie olejek dedykowany dla siebie i szybko będzie mógł zauważyć, jak poprawia się jego komfort. Dzięki temu, można będzie dobrze funkcjonować, nie obawiając się o swoją mobilność. Nogi będą w o wiele lepszym stanie. Zauważymy zmiany, o ile poszczególną technikę aromaterapii będziemy stosować regularnie i odpowiednio dobierzemy olejek eteryczny do swoich potrzeb. Jest to w zasadzie najważniejsza kwestia.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel