meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olejki eteryczne - jakie olejki na dolegliwość? Sprawdź!

2018-06-25
Olejki eteryczne - jakie olejki na dolegliwość? Sprawdź!

Olejki eteryczne mają coraz więcej fanów. Nic dziwnego. Są naturalnego pochodzenia, mają wiele właściwości prozdrowotnych. Najbardziej cieszą się powodzeniem w aromaterapii, mają na nas bardzo korzystny wpływ. Potrafią sprawić, że napięcie po stresującym dniu w pracy zniknie, a tym samym zaznamy odprężenia. Jakie jeszcze cuda potrafią sprawić olejki eteryczne?

Olejki eteryczne i ich właściwości

Mamy ogromny wybór olejków eterycznych, trudno by było nam zapamiętać, który olejek ma jakie właściwości, ale nie mamy co się martwić. Są od tego specjaliści, którzy poświęcają się swojemu zamiłowaniu do olejków i aromaterapii. Podstawowymi właściwościami olejków eterycznych są właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Olejków nie używa się tylko w aromaterapii, możemy je wykorzystywać również do kąpieli aromaterapeutycznych, inhalacji, sporządzania kompresów czy też okładów.

Jaki olejek na bóle, przeziębienie czy inne dolegliwości

Olejków mamy dużo więc jaki olejek sprawdzi się na przykład na bóle głowy, migrenowe czy też podczas przeziębienia, aby udrożnić nasz drogi oddechowe.

Jeżeli szukamy olejku na bóle głowy czy bóle migrenowy najlepiej sięgać po olejek miętowy, eukaliptusowy, lawendowy, geraniowy czy też goździkowy. Wykorzystując właściwości jednego z tych olejków, otrzymamy naturalny środek przeciwbólowy.

Gdy dopadnie nas przeziębienie, katar, kaszel warto sięgnąć po jeden z olejków takich jak olejek sosnowy, pichtowy, z drzewa herbacianego, rozmarynowy czy miętowy. Stosując go w formie inhalacji, udrożnimy nasze drogi oddechowe, ułatwiając tym samym oddychanie.

Jeżeli cierpisz na bóle reumatyczne czy bóle mięśni na to też olejki eteryczne pomogą. Najskuteczniejszymi olejkami w tej kwestii jest olejek rozmarynowy, goździkowy czy sosnowy. Te olejki rozgrzewają i przyniosą szybką ulgę przy naszych dolegliwościach.

Twoja praca jest satysfakcjonująca, ale przysparza ciągłego stresu, przez co jesteś rozdrażniony i zmęczony? Warto sięgnąć po olejek lawendowy, sandałowy lub melisowy, przyniesie on nam odprężenie, które sprawi, że zapomnimy o nieprzyjemnym dniu w pracy, a tym samym sprawi, że się będziemy mogli w pełni zrelaksować.

Osoby cierpiące na schorzenia skórne, trądzik czy grzybicę mogą zastosować olejek, który wykazuje się właściwościami przeciwgrzybiczymi i antybakteryjnymi, niektóre olejki potrafią również działać tonizująco. Dzięki tym właściwościom skutecznie radzi sobie z problemami skórnymi. Warto wtedy sięgnąć po olejek z drzewa herbacianego, lawendowy, geraniowy i eukaliptusowy, który zwalcza stan zapalny.

Kobiety chcą wyglądać pięknie i młodo jak najdłużej dlatego korzystają z medycyny estetycznej, aby poprawić wygląd swojej skóry, podciągając ją czy korzystając z botoksu. Może, zamiast decydować się na krok w kierunku medycyny estetycznej, warto sięgnąć po naturalne środki? Olejki eteryczne są naturalnymi substancjami silnie skoncentrowanymi, aby uzyskać olejek eteryczny, produkty do wytworzenia olejku są, poddawane destylacji wodnej. Dzięki temu nie ma w olejkach żadnej chemii. Więc nim zdecydujesz się na zabiegi w klinice, najpierw wypróbuj olejek eteryczny. Warto wtedy sięgnąć po olejek geraniowy, lawendowy, oraz z drzewa różanego.

Jest jeszcze wiele innych olejków, które działają również na ukąszenia owadów, problemy ze snem i wiele innych. Temat aromaterapii jest obszerny, ale też bardzo interesujący, jeżeli chcemy stosować w pełni naturalne kosmetyki, warto zagłębić się w ten temat.

Olejki eteryczne – jak je stosować?

Skoro mamy tak duży wybór olejków to, jak je prawidłowo stosować?

Jeżeli chcemy zaczerpnąć relaksującej kąpieli, wystarczy dodać kilka kropel do wanny, warto pamiętać, że olejki są silnie skoncentrowane więc, aby uniknąć podrażnień, warto krople wpuszczać pod bieżącą wodę, wtedy mamy pewność, że się dobrze rozprowadzi w wodzie.

Aby użyć olejku podczas masażu, należy go wymieszać z olejkiem bazowym i nanieść na skórę. Jeżeli nie jesteś wykwalifikowanym masażystą, nic nie szkodzi, nawet najdelikatniejsze i najmniejsze ruchy sprawią, że się zrelaksujemy i odprężymy.

Olejki eteryczne nie są wskazane dla osób starszych, dzieci oraz kobiet w ciąży, dlatego te osoby nie powinny z nich korzystać, ponieważ u kobiet w ciąży są negatywne w skutkach dla płodu, a u osób starszych i dzieci mogą negatywnie wpłynąć na wątrobę.

Znajdziesz nas również na Facebooku!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel