meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olejki eteryczne przeznaczone do masażu

2018-10-08
Olejki eteryczne przeznaczone do masażu

O tym, jak duże znaczenie ma prawidłowo wykonany masaż nie trzeba nikogo przekonywać. Może on rozluźnić bądź napinać mięśnie, w zależności od tego, na jakim efekcie będzie nam zależało.  Masaż nie tylko pozwala się zrelaksować, ale i łagodzi symptomy niektórych chorób. Szczególną formą masażu jest masaż aromaterapeutyczny. Jakie olejki do masażu wybrać?

Działanie relaksujące

Jako jedna z dziedzin aromaterapii, masaż aromaterapeutyczny ma na celu przede wszystkim relaksację. Naturalne olejki eteryczne, jakie użyte są do takiego typu masażu idealnie komponują się z techniką masażu, mającego za zadanie rozluźnić mięśnie. Doświadczony specjalista, który wykonywać będzie masaż aromaterapeutyczny z pewnością będzie wiedział na jakie punkty na ciele położyć nacisk. Dlatego, jeszcze przed samym rozpoczęciem masażu powinniśmy poinformować o tym, z jakimi chorobami się borykamy bądź też na jakim efekcie nam zależy. Wówczas olejki eteryczne do masażu zostaną dopasowane wprost pod nasze dolegliwości. Masaż aromaterapeutyczny związany jest bezpośrednio z pielęgnacją skóry, co oznacza, że efektów na tym polu również należy się spodziewać. Oczywiście, do każdego olejku eterycznego dopasowany zostanie olej roślinny, będący jego nośnikiem. Olej z awokado i olej z nasion winogron to oleje idealnie nawilżające skórę. Dobrze też będzie stosować przy masażu aromaterapeutycznym olej z migdałów. To oleje bazowe, jakie łączy się z olejkami eterycznymi.

Olejki eteryczne bardzo dobrze przenikają przez skórę. Wykazują właściwości zmiękczające, ze względu na to, że w ich skład wchodzą nienasycone kwasy tłuszczowe, fitosterole oraz fosfolipidy. Są to naturalne substancje, wykazujące działanie pielęgnacyjne i terapeutyczne. Masaż z udziałem olejków eterycznych pozwala pozbyć się napięcia, poprawia nastrój i pozwala na wyciszenie lub pobudzenie organizmu – w zależności od tego, jakie będą nasze potrzeby. Lecznicze substancje zawarte w olejkach tuż po wprowadzeniu do organizmu zaczynają wykazywać swoje prozdrowotne właściwości.

Jakie olejki do masażu wybrać?

W grupie jakiej są olejki eteryczne do masażu tak naprawdę może znaleźć się każdy olejek. Natomiast, są niektóre, jakie rzeczywiście przez masażystów wybierane są bardzo często i faktycznie – sprawdzają się.

Do olejków o działaniu uspokajającym, antystresowym, zaliczają się: lawendowy, sandałowy, jaśminowy i mango.

Działanie pobudzające mają olejki: pomarańczowy, cytrynowy, imbirowy.

Olejki łagodzące bóle mięśni: olejek różany i olejek z jodły syberyjskiej.

Olejkiem o działaniu nawilżającym jest olejek jaśminowy. Z kolei, dla skóry suchej i dojrzałej zaleca się stosowanie olejku różanego.

Olejki pomagające w walce z cellulitem: olejek cytrynowy, olejek pomarańczowy.

Ta krótka lista olejków, zaprezentowanych jako olejki do masażu wyraźnie pokazuje, że można wybierać olejki w zależności od schorzeń, z jakimi się borykamy. To pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych efektów. Masaż aromaterapeutyczny powinien być przeprowadzany regularnie, wtedy zauważymy, że organizm lepiej funkcjonuje.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel