meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olejki eteryczne w walce z trądzikiem

2018-10-09
Olejki eteryczne w walce z trądzikiem

Trądzik kojarzy się przede wszystkim ze schorzeniem, które dotyka młodych ludzi. I rzeczywiście, jest to jedna z bardziej charakterystycznych chorób w okresie dojrzewania. Natomiast, warto wiedzieć, że na trądzik można zachorować również w czasie późniejszym. Dlatego, należy naturalnymi sposobami wesprzeć leczenie dermatologiczne trądziku, kiedy zawodzą metody stricte medyczne. Jakie olejki eteryczne na trądzik stosować?

Wsparcie dla farmakologii – olejki eteryczne na trądzik

Zwalczanie trądziku nie zawsze jest proste. Na pomoc metodom farmakologicznym może przyjść aromaterapia. Leki na receptę lub różnego rodzaju zabiegi chemiczne nie zawsze są korzystne dla skóry, tymczasem olejki eteryczne na trądzik mogą okazać się wyjątkowo skuteczne. Produkty te bowiem nie mogą wywołać skutków ubocznych, w przeciwieństwie do niektórych leków. Olejki eteryczne są łagodne dla skóry, a więc nawet te osoby, które zmagają się z zaawansowaną postacią trądziku nie muszą się przejmować, jeśli chodzi o stan cery.

Największą skuteczność do tej pory wykazał olejek z drzewa herbacianego. Odżywia on skórę dogłębnie, dążąc do zwalczenia przyczyny trądziku. Do najważniejszych z nich zalicza się: zatkane pory, nadmierne wydzielanie sebum, bakterie, czy brak równowagi hormonalnej. To właśnie olejki eteryczne na trądzik zabijają bakterie naturalnie, nie podrażniając skóry. Dla skóry łagodne są również lawenda i szałwia, w związku z czym olejki takie również należy stosować. Dodatkowo, niwelują one uczucie niepokoju i stres, jakie też są doznawane w życiu dorosłym jako jedne z przyczyn występowania trądziku.

Opis działania poszczególnych olejków

W kategorii olejki eteryczne na trądzik wyróżnia się olejek z drzewa herbacianego, o czym już wspomniano. Wykazuje on właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. We wspomaganiu leczenia łagodnego do umiarkowanego stopnia trądziku olejek herbaciany jest najskuteczniejszy. Wystarczy 2 bądź 3 krople dodać na czysty wacik i zastosować miejscowo.

Drugim, skutecznym olejkiem jest olejek lawendowy, wykazujący właściwości przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne. Łagodzi i nawilża skórę, również pomagając zmniejszyć widoczność blizn. Jako, że olejek lawendowy wpływa też na lepszą jakość snu, skóra może być w o wiele lepszym stanie. Najczęściej stosuje się 5 kropli olejku lawendowego.

Olejek z szałwii zmniejsza stany zapalne, działając jako naturalny środek na trądzik. Olejek ten odpowiedzialny jest za regulację poziomu sebum w skórze, w związku z czym hamuje wzrost liczby bakterii i ich rozprzestrzenianie. Olejek z szałwii może być stosowany w czystej formie, do 5 kropli lub można dodać go do dyfuzora.

W zwalczaniu trądziku najbardziej polecane jest stosowanie miejscowe, aczkolwiek można też zdecydować się na inhalacje. Niezależnie od wybranej metody można spodziewać się doskonałych efektów. Naturalne olejki eteryczne nie mają skutków ubocznych, dlatego nie podrażniają skóry. Ryzyko ich stosowania jest minimalne. Powyższe informacje dowodzą, że aromaterapia pomaga zwalczać objawy także chorób dermatologicznych, docierając do źródła problemu.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel