meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Orzechowy zapach oleju arganowego

2018-10-10
Orzechowy zapach oleju arganowego

„Płynne złoto”, „marokańskie złoto” – w ten właśnie sposób opisuje się olej arganowy. Olej ten uważa się za eliksir młodości i głównie poleca się go stosować w kosmetyce. Aczkolwiek, warto wiedzieć, że produkt ten doskonale sprawdza się również, jeśli chodzi o aromaterapię. To zapach, który świetnie nadaje się do wykorzystania w domowym zaciszu.

Olej arganowy – co musisz wiedzieć?

Czysty olej arganowy pozyskuje się z orzechów drzewa arganowego, rosnącego wyłącznie na terenie Maroko. W bardzo wielu manufakturach nadal tłoczy się go ręcznie, następnie praży i zalewa emulsję. Na wyprodukowanie 1 litra oleju arganowego, z którego korzysta się w kosmetyce, medycynie, czy w kuchni potrzebne jest aż … 30 kilogramów owoców. Owoce arganii mają kolor żółty, a swoim wyglądem przypominają oliwkę. Sam olej ma kolor złota. Stąd też taka, a nie inna nazwa. Olej arganowy, z którego korzysta się w celach gastronomicznych ma specyficzny zapach prażonych orzechów. Natomiast olej, z którego korzysta się w kosmetyce ma zapach świeżych orzechów. Jest to zapach dosyć specyficzny, jeden z bardziej ciekawszych, kiedy chodzi o zastosowanie w aromaterapii.

Zapach, jaki ma olejek arganowy jest kluczowy, jeśli chodzi o dookreślenie jego właściwości i jakość. Lekko gorzkawy, orzechowy zapach jest faktycznie specyficzny i na pewno należy się do niego przyzwyczaić. Natomiast, nie jest to zapach odrażający.

Różnice w zapachu

Jeśli ktoś chce w celach aromaterapeutycznych wykorzystać olej arganowy i na przykład używać go do domowych inhalacji to powinien wiedzieć, że jest to olej nietypowy w swoim zapachu, jednak bardzo korzystny dla zdrowia. Trzeba być tylko czujnym, z uwagi na to, że jeśli zapach będzie zbyt mocny i wręcz nie do zniesienia to oznacza, że sam olej jest zepsuty. Zapach oleju arganowego nie jest zapachem, który przypadnie wszystkim do gustu, jednak na pewno zalicza się do takich jakie warto sprawdzić i wykorzystać. Szybko zauważymy, jak korzystnie wpływa on na Nasze zdrowie.

Aromaterapia i olejki zapachowe

Kominki zapachowe

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel