meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Relaksacyjny masaż aromaterapeutyczny

2018-10-01
Relaksacyjny masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny, nazywany również masażem zapachowym, stosowany jest w fizjoterapii, głównie aby zmniejszyć napięcie mięśniowe oraz pomóc w zwalczeniu objawów niektórych chorób narządu ruchu. Dzięki regularnemu stosowaniu takiego masażu można będzie poczuć wyraźną zmianę na lepsze, jeśli chodzi o stan swojego zdrowia.

Techniki masażu relaksacyjnego i olejki eteryczne

Profesjonalny masaż aromaterapeutyczny, wykonywany przez kosmetyczkę lub specjalistę z zakresu fizjoterapii stanowi połączenie technik masażu relaksacyjnego z zastosowaniem olejków eterycznych. Dzięki temu, można uzyskać efekt maksymalnego odprężenia, całkowicie się relaksując.  Masaż taki wykazuje równoczesne działanie kojące dla ciała oraz dla ducha.

Masaż aromaterapeutyczny polecany jest głównie przy takich dolegliwościach jak: silny PMS, menopauza, nieustanne zmęczenie oraz napięcie fizyczne i psychiczne, wysoki poziom stresu, bezsenność, silne bóle, zmienne stany emocjonalne, czy też po wzmożonym wysiłku fizycznym. Dzięki tej technice masażu można spodziewać się: złagodzenia napięcia mięśniowego, wejścia w stan głębokiego relaksu, przywrócenia poczucia harmonii wewnętrznej, a także załagodzenia stanów bólowych.

W masażu aromaterapeutyczny, niezależnie od tego, czy masowane jest całe ciało, czy też poszczególne jego partie, wykorzystywane są najczęściej olejki: geraniowy, cytrynowy, bergamotowy, eukaliptusowy oraz lawendowy. To, jak będzie przebiegać konkretny masaż aromaterapeutyczny uzależnione jest od mieszanki odpowiadającej zdrowiu oraz samopoczuciu pacjenta.

Masaż aromaterapeutyczny – zalety

Każdy masaż aromaterapeutyczny opiera się na wykonaniu odpowiednich ruchów, które oddziałują bezpośrednio na poszczególne tkanki w organizmie. Pozwala to na zwiększenie przepływu krwi przez naczynia, zwiększa dopływ tlenu i związków odżywczych do tkanek oraz pozwala usuwać zbędne produkty przemiany materii na bieżąco. Warto podkreślić, że tego typu masaż zwiększa wchłanianie preparatów pielęgnacyjnych, co przydaje się zwłaszcza po wzmożonym wysiłku. Olejki eteryczne pozwalają się nam zrelaksować i wyciszyć. Takie odprężenie jest również korzystne dla funkcjonowania całego organizmu.

Masaż aromaterapeutyczny odbywa się głównie na plecach i karku. Olejki podczas takiego masażu wchłaniane są przez skórę, przenikając do układu krążenia, co pozwala na wywołanie reakcji miejscowych i ogólnych. Warto zdecydować się na to, aby masaż taki przeprowadzony był w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub fizjoterapeutycznym, gdyż wyłącznie wtedy można spodziewać się dobrych efektów. Bardzo istotne jest to, że podczas korzystania z takiego masażu można indywidualnie dobrać mieszankę olejków do swoich potrzeb. To daje gwarancję uzyskania jeszcze lepszych efektów w krótszym okresie.

Nic dziwnego, że aromaterapia jest coraz częściej wybieranym sposobem na pomoc w zwalczeniu różnych chorób i stanów psychicznych. Sam masaż na bazie aromaterapii jest bowiem bardzo korzystny i można dzięki niemu oczekiwać wyłącznie dobrych rezultatów.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel