meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Superfoods - kiedy możemy o niej mówić i jakie ma zalety?

2018-06-26
Superfoods - kiedy możemy o niej mówić i jakie ma zalety?

Od jakiegoś już czasu panuje moda na zdrową żywność i prowadzenie zdrowego trybu życia. Na początku, decydowaliśmy się na ten krok w postanowieniach noworocznych, które szybko się pojawiały, ale równie szybko się kończyły. Odkąd w sieci zaczęli się promować nowi trenerzy osobiście czy ludzie, którzy zdecydowali się porzucić swój dotychczasowy tryb życia. Co to jest superfoods? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Superfoods, co to takiego?

Superfoods to produkty spożywcze, które wyróżniają się dużą zawartością cennych dla nas i naszego organizmu składników takich jak witaminy, minerały i antyoksydanty. Są to produkty naturalne, które mają na celu chronić nasz organizm, przed różnimy chorobami. Dzięki przeciwutleniaczom hamującym rozwój komórek nowotworowych, jak i witaminom, minerałom i kwasom tłuszczowym nasz system krwionośny działa skuteczniej.

Produkty superfoods to nic innego dla naszego organizmu jak dopalacze, które dostarczają nam substancji odżywczych, których po prostu brakuje w naszej diecie na co dzień.

Co takiego zaliczamy do produktów z serii superfoods?

Wiemy już, że dostarczają nam substancji odżywczych, ale co to takiego i z czym to się je?

Do produktów super zaliczamy na przykład jagody goji, które są bogate w witaminy takie jak A, B1, B2, B6, C oraz E. Są antyoksydantami, które odwracają proces starzenia i chronią nasz organizm przed chorobami. Kolejnym produktem są po prostu jabłka. Jabłka zawierają dużą ilość witamin oraz błonnika roślinnego.

Znany nam kolejny produkt taki jak żurawina, banan i ananas, również są zaliczane do super produktów. Żurawina nawilża skórę, reguluje pH skóry, oraz działa antybakteryjnie, skutecznie radzi sobie z problemami dróg moczowych. Banan zaś zawiera potas, magnez, witaminę C oraz błonnik. Ananas bogaty jest w źródło witaminy A, B, C i PP. Wspomaga walkę z cellulitem, ułatwia również trawienie białek, tłuszczów i skrobi. To były przykłady produktów superfoods z owoców, oczywiste jest, że to nie wszystko, występują również w formie roślin, warzyw, orzechów, przypraw oraz ziół. Możemy również zajrzeć do światowej listy, gdzie produkty superfoods zyskały rzeszę fanów. Zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Światowa lista ma w swoim spisie produkty takie jak komos ryżowa, jagody Acai, trwa pszeniczna, tempeh, nasiona Chia czy amarantus.

Żywność, która jednak znajduje się na światowej liście, bywa czasami trudno dostępna na polskim rynku, zazwyczaj trzeba szukać w sklepach z typową zdrową żywnością lub szukać w sklepach online. Dodatkowo może w niektórych przypadkach przerazić cena. Mimo kilku minusów, produkty ze światowej listy produktów superfoods są bogactwem wielu cennych dla zdrowia składników, jeżeli mamy możliwość zaopatrzenia się w nie, oczywiście, jeżeli nie ma do tego żadnych przeciwwskazań to warto.

Zalety stosowania super żywności

Większość się pewnie zastanawia, jakie są zalety stosowania super żywności w diecie na co dzień. Włączając do codziennej diety superfood, nie tylko ją urozmaicimy, ale także zapobiegniemy chorobom serca. Dodatkowo wprowadzenie takich produktów może wspomóc nas w walce z nadwagą, przyśpieszając odchudzanie, doda nam energii oraz wspomoże nasze samopoczucie. Niektórzy wierzą, że spożywanie takich produktów w dużych ilościach spowolni starzenie skóry.

Zanim jednak włączymy produkty superfoods, skonsultujmy się z lekarzem lub dietetykiem, gdyż, niektóre produkty, które mają silne właściwości prozdrowotne, mogą być niewskazane dla osoby spożywające je. Na przykład, gdyż produkt może być źródłem witaminy K, który nasila krzepliwość krwi, taki produkt nie jest wskazany dla osób, które przyjmują leki przeciwkrzepliwe. Powinny ostrożność zachować również kobiety w ciąży, dzieci i osoby, które borykają się z różnymi schorzeniami.

Znajdź nas na Facebooku!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel