meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witajcie w zmysłowej krainie arabskich perfum

2019-07-26
Witajcie w zmysłowej krainie arabskich perfum

Z pewnością słyszałyście kiedyś o „Księdze tysiąca i jednej nocy”. W skrócie, jest
ona historią księżniczki Sheherezady, która – aby uniknąć niechybnego zgładzenia z rąk świeżo poślubionego męża, sułtana Szachrijara – przez tysiąc i jedną noc opowiada małżonkowi baśnie. Strategia mądrej księżniczki zakończyła się zwycięstwem – sułtan nie tylko jej nie zabił, ale się w niej zakochał i żyli później długo i szczęśliwie. Sheherezada uwodziła słowami, a dzięki aromatycznym arabskim perfumom każda
z nas może skutecznie uwieść mężczyznę niepowtarzalnym zapachem.

 

Wprowadzenie do świata arabskich perfum

Zapach to w języku arabskim „Ash-Sham”. W kulturze arabskiej od zawsze przywiązywało się dużą wagę do zapachu. Arabskie perfumy, w przeciwieństwie do produktów zachodnich, mają zazwyczaj oleistą strukturę, dzięki czemu dłużej utrzymują się na skórze. W nutach dominuje zwykle jaśmin, piżmo, kadzidło lub róża.
Od najdawniejszych czasów zachęcano muzułmanów do zażywania piątkowych kąpieli i do używania perfum, a z czasem ich stosowanie wpisało się do codziennej praktyki. Co sprawia, że orientalne perfumy przewyższają te zachodnie? Oprócz wcześniej wspomnianej trwałości, nie wywołują one żadnych reakcji alergicznych. Dzieje się tak dzięki nieobecności alkoholu, środka silnie uczulającego. Wschodnie gamy zapachów są także o wiele bardziej sensualne, o czym możecie się przekonać sięgając po arabskie perfumy w olejku – White full z wygodnym aplikatorem roll-on oraz z cieszącą zmysły mieszanką jaśminu, kokosu i wanilii. Orientalny zapach podkreśli indywidualną oryginalność szczęśliwych posiadaczek, przemieniając się w doskonały afrodyzjak, któremu Wasz partner nie będzie się w stanie oprzeć.

Jak nosić arabskie perfumy? Najważniejsze reguły

Pora przejść do praktyki. W jaki sposób aplikować arabskie perfumy, by maksymalnie zintensyfikować ich działanie? Przede wszystkim, pamiętajcie o punktach pulsu, czyli o kostkach, obszarach pod kolanami, nadgarstkach, o szyi oraz o rejonie za uszami. Arabscy specjaliści do spraw perfum twierdzą dodatkowo, że nie wolno zapominać o linii szczęki. Nanosząc olejek, zachowajcie umiar – charakterystyczną cechą orientalnych perfum jest to, że ich woń potężnieje z godziny na godzinę, zamiast słabnąć (śladem zachodnich marek). Jeśli akurat panuje lato, bądź mieszkacie na stałe w ciepłym klimacie, promienie słońca jeszcze bardziej wydobędą zapach. Dlatego właśnie, arabskie perfumy sprzedawane są na ogół w niewielkich flakonikach, podobnie jak perfumy w olejku Cherry flower, ze zniewalającymi nutami piżma, kory wiśni, kwiatu wiśni i zielonych łodyg. Idąc dalej, arabskimi perfumami, w przeciwieństwie do wytworów zachodnich, skrapiamy ciało przed ubraniem się i założeniem biżuterii – tym samym unikniecie ryzyka pojawienia się tłustych plam na odzieży i naszyjnikach, czy kolczykach. Rekomendowane jest też mieszanie ze sobą różnych tonacji, w celu ich urozmaicenia. Warto zaznaczyć, że poprzez taki zabieg perfumy zyskują na trwałości. Ponadto, przechowujcie arabskie zapachy w chłodnych, suchych miejscach.

 

Dlaczego arabskie perfumy są tak zmysłowe?

Współczesne giganty perfumeryjne, także te zachodnie, zdają się coraz bardziej cenić orientalne dziedzictwo – zaczynają masowo odchodzić od lekkich, zwietrzałych zapachów na rzecz tych głębszych, mocniejszych i bardziej tajemniczych. Uświadamiają sobie, że takie nuty są wyjątkowo kobiece, dojrzalsze oraz pełniejsze. Na ich zmysłowość wpływa głównie piżmo oraz kadzidło, które – według badań – oddziałują niczym afrodyzjak i wywołują dreszczyk podniecenia. Kolejne analizy dowiodły również, że mężczyznom dużo bardziej podobają się damskie perfumy właśnie o orientalnych nutach, sygnalizujących, że mają do czynienia z kimś pewnym siebie i przebojowym. Dla kontrastu, perfumy mniej zobowiązujące kojarzą się raczej z nastoletnią beztroską. Ciekawą przeciwwagą dla trywialnych zapachów okażą się arabskie perfumy w olejku – Roses, posiadające w sobie – jak sama nazwa wskazuje – różę, ale też intrygujące piżmo i ambrę.

 

Przemieńcie się w piękne Sheherezady i zdobądźcie sułtana

Żegnamy się już z niezwykłym, mistycznie-sensualnym światem arabskich perfum. Wszystkie panie powinny się zaopatrzyć choć w kilka flakoników olejków o bajecznych, orientalnych zapachach, aby odnaleźć własną zmysłowość i wodzić partnera na słodkie pokuszenie. Zróbcie sobie prezent i przemieńcie się w piękne Sheherezady walczące o uczucie ukochanego sułtana. Arabskie perfumy otworzą Was na nowe, ekscytujące doznania, sprawiając, że na powrót staniecie się dla obiektów Waszych westchnień nieodkrytym rozdziałem fascynującej opowieści. Takiej z tysiąca i jednej nocy.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel