meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Właściwości prozdrowotne oleju arganowego

2018-10-11
Właściwości prozdrowotne oleju arganowego

Olej arganowy jest jednym z najdroższych i zarazem najbardziej cenionych olejów na świecie. Ma on szerokie zastosowanie, ze względu na właściwości prozdrowotne, a także takie, które pozwalają go wykorzystać w aromaterapii, czy kosmetyce. Warto więc poznać jego główne zalety.

„Marokańskie złoto” – skład

„Marokańskie złoto”, a więc olej arganowy  to produkt znany już od Starożytności. Jest to olej bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe oraz w witaminę E. Głównie ma to duże znaczenie dla stanu skóry. Olej arganowy można wykorzystać w walce ze skórą przesuszoną, szorstką, a nawet przetłuszczoną. Redukuje on również widoczność blizny. Można go polecić osobom zmagającym się z łuszczycą lub z egzemą. Jak więc widać, okaże się on korzystny w zwalczaniu schorzeń dermatologicznych.

„Płynne złoto” można przyjmować doustnie, ponieważ wykazuje także dobroczynne właściwości dla zdrowia. Obniża on poziom złego cholesterolu, poprawia krążenie oraz wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu. W składzie, jaki ma olej arganowy znajdują się również stygmasterol oraz tirukallol. Substancje te odpowiadają za regenerację naskórka oraz wzmocnienie komórek. Marokański olej chroni skutecznie skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, opóźniając procesy jej starzenia.

Właściwości oleju arganowego

Czysty olej arganowy ma także spore właściwości przeciwzapalne, a do tego: hamuje rozwój miażdżycy, zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory, wspomaga leczenie bezpłodności u mężczyzn, łagodzi bóle stawów, pozytywnie wpływa na krążenie krwi oraz na układ nerwowy, a do tego hamuje rozwój infekcji grzybiczych i bakteryjnych.

Można więc bardzo łatwo dostrzec, że olej arganowy ma wiele właściwości korzystnych dla organizmu. Korzystanie z niego w celach terapeutycznych, na przykład podczas aromaterapii okaże się wyjątkowo korzystne. Jest to olej naturalny, bogaty w wiele substancji odżywczych. Można go stosować poprzez inhalacje, jak i do kąpieli lub masażu, w zależności od potrzeb.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel