meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Zalety stosowania aromaterapii

2018-09-22
Zalety stosowania aromaterapii

Dlaczego w tej chwili aromaterapia jest tak popularna? Odpowiedź jest prosta dla osób dbających o siebie i doceniających dobro płynące z natury. Otóż, teraz wszyscy na nowo korzystają z tego, jak pozytywne jest to, co naturalne. A substancje znajdujące się w roślinach to najprostsza forma, dzięki jakiej można zadbać o swoje zdrowie. Stosowanie aromaterapii jest proste i skuteczne.

Co przemawia za stosowaniem aromaterapii?

Aromaterapia bazuje na naturalnych substancjach czynnych znajdujących się w roślinach. Wytwarza się z nich olejki eteryczne. Ludzki węch na zapachy te jest szczególnie wyczulony, w związku z czym może je łatwo przyswajać. A jako, że aromaterapię można stosować na kilka sposobów – każdy może wybrać, czy najdogodniejsza będzie dla niego inhalacja, masaż, czy może kąpiel aromaterapeutyczna. Aktualnie, stosowanie aromaterapii zalicza się do metod niekonwencjonalnych, które wzbudzają tyle samo pozytywnych opinii, co i zdań kontrowersyjnych.

Podstawowym założeniem aromaterapii jest to, że ludzki organizm stanowi jedną całość. Jest to ujęcie holistyczne. Poprawa kondycji zdrowotnej oraz polepszenie samopoczucia odbywa się poprzez wdychanie poszczególnych zapachów. Dzięki temu:

– zwiększa się wydzielanie endorfin

– odczuwa się spokój i relaks

– poprawia się poziom koncentracji

– pobudzona zostaje gospodarka hormonalna

– orzeźwia się cały organizm.

Przez wiele lat dowodzono w badaniach na co pomagają poszczególne zapachy. Przypisuje się konkretnym olejkom eteryczne działanie na poszczególne narządy. Co ciekawe, jeden olejek eteryczny może okazać się przydatny w leczeniu kilku chorób. Na takiej zasadzie działa chociażby olejek różany, zapobiegający starzeniu się skóry, a także wykazujący działanie relaksujące. I dlatego między innymi stosowanie aromaterapii jest tak chętnie wykorzystywane. Nie zabiera dużo czasu i energii, a wszystkie czynności można bezpiecznie przeprowadzić w domu.

Stosowanie aromaterapii – dlaczego warto?

W tej chwili aromaterapię można stosować na kilka sposobów. Można z niej korzystać przy pomocy skoncentrowanych olejków eterycznych, dyfuzorów, świec lub kominków zapachowych. Każdy może indywidualnie dobrać dla siebie najodpowiedniejszą metodę. Oczywiście, aromaterapia nie jest metodą medyczną, aczkolwiek wielokrotnie udowodniono, że jest niezastąpiona podczas rekonwalescencji oraz ogólnego powrotu do dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Bez wątpienia, dużą zaletą aromaterapii jest to, że nie wywołuje w organizmie człowieka negatywnych skutków.

Aromaterapia jest jedną z lepszych metod, wspomagających leczenie różnych dolegliwości. Nie jest kosztowna, nie ma skutków ubocznych. Pewne jest, że jeśli ktoś przynajmniej raz skorzysta z tego, co aromaterapia ma do zaoferowania to będzie chciał do tego wracać częściej.  Na co dzień, każdy z nas zmaga się z wieloma dolegliwościami. Często też jesteśmy zestresowani, może się zdarzyć, że cierpimy na bezsenność. Na to wszystko skuteczna okazać może się właśnie aromaterapia.  Wystarczy jedynie wybrać olejki eteryczne o zapachu, co do jakiego wiemy, że w naszym przypadku okaże się pomocny.

Zobacz nasz fanpage

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel