Darmowa dostawa od 70,00 zł

Olejek jodłowy - jakie są jego właściwości i zastosowania?

2018-06-25
Olejek jodłowy - jakie są jego właściwości i zastosowania?

Jodła rośnie tylko w najbardziej ekologicznych warunkach, mając najczystsze powietrze i wodę. Dzięki temu mamy pewność, że olejek, który powstanie będzie ekologicznie czysty. Olejek jodłowy ma dużo korzystnych właściwości leczniczych, ale także kosmetycznych, sprawdzi się również jako środek dezynfekujący. Jakie ma jeszcze właściwości i jak stosować go w kosmetykach.

Olejek jodłowy a jego właściwości

Olejek ma kilka pożytecznych właściwości. Dzięki temu, że produkt jest antyseptyczny, jest w stanie pokonać infekcje, oraz wirusy. Dodatkowo jest silnym środkiem przeciwbólowym. Jeżeli cierpimy na chroniczne zmęczenie czy pracujemy w ciągłym stresie, olejek zadziała uspokajająco i rozluźniająco. Olejek jodłowy równie skutecznie działa na gromadzącą się sól w organizmie, którą rozpuszcza i wyprowadza z organizmu.

Olejek jodłowy radzi sobie z katarem. Możemy stosować go na różne sposoby. Możemy na przykład wetrzeć go w zewnętrzną część nosa, ewentualnie użyć go, wpuszczając sobie kilka kropelek, równie skutecznie sprawdzi się również inhalacja, dzięki temu udrożnimy nasze drogi oddechowe i pozbędziemy się stanu zapalnego.

Olejek działa również przy złamaniach, w jaki sposób? Podczas złamania wciera się olejek w miejscu, w którym pękła kość, dzięki temu goi i zrasta się szybciej. Olejek jodłowy dodatkowo przyśpiesza metabolizm i poprawia aktywność seksualną u mężczyzn, jak i również leczy bezpłodność. W kosmetologii olejek również znajdzie zastosowanie, na przykład wykorzystując go przy walce z łupieżem i przetłuszczającymi się włosami.

Jeżeli marzy nam się gładka i jędrna skóra, wystarczy dodać kilka kropel olejku, do kąpieli.

Używanie olejków podczas ciąży

Olejki eteryczne w przypadku kobiet w ciąży, nie są zalecane przez lekarzy, ponieważ mogą one mieć negatywny wpływ na płód, działają toksycznie. Nie powinno się również, przesadzać z olejkami, ponieważ mogą wywołać silną alergię, a nawet podrażnienia czy poparzenia skóry. Olejki są silnie skoncentrowanymi płynami, przed ich użyciem należy przeprowadzić test na uczulenie.

Jakie są przeciwskazania olejków eterycznych?

Olejków eterycznych należy unikać przy ostrym zapaleniu nerek czy alergii. W innych przypadkach olejek może być stosowany, jednak trzymając się pewnych instrukcji. Na przykład nie należy go nanosić na czystą skórę. Nanosić go wyłącznie na zmiany skórne takie jak trądzik, opryszczka czy pryszcz. Kolejną ważną informacją jest, że olejek należy rozcieńczać z odpowiednią ilością olejku bazowego, w zależności o zabiegu, etapu choroby czy też zamierzonego efektu.

Zapraszamy na naszego Facebooka!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel