Olejek mandarynkowy dla zdrowia i urody! Właściwości i zastosowanie

2018-06-27
Olejek mandarynkowy dla zdrowia i urody! Właściwości i zastosowanie

Olejek mandarynkowy dzięki swojemu pięknemu zapachowi jest szanowany w świecie aromaterapii i nie tylko. Dzięki swoim właściwościom tonizującym i antyseptycznym jest również ceniony w kosmetyce.

Właściwości olejku mandarynkowego

Olejek mandarynkowy otrzymuje się z owoców drzewa mandarynkowego. Olejek ma właściwości antyseptyczne, tonizujące oraz uspokajające. Stosując go w aromaterapii, nada on nam energii i likwidując tym samym poczucie zmęczenia, ospałości, wyczerpaniu oraz działa kojąco przy bólach migrenowych. Ma korzystny wpływ na nasz samopoczucie, podniesie nas na duchu, jak i dodaj jasności umysłu.

Olejku nie należy używać w zbyt dużej ilości, ponieważ ma właściwości fotouczulające oraz nie należy go stosować na skórze przed wyjściem na słońce. Tak samo, jak w przypadku olejku pomarańczowego, osoby z wrażliwą skórą powinny, unikać gorących kąpieli z dodatkiem tego olejku. Może powodować podrażnienia i poparzenia. Należy dodawać go w małych ilościach.

Olejek mandarynkowy a jego zastosowania

Olejek mandarynkowy ma wiele zastosowań. Jednak najczęstszym przykładem jest aromaterapia i inhalacja, masaż oraz kąpiel. Stosując olejek mandarynkowy w inhalacji oraz aromaterapii działa uspokajająco. Łagodzi trudności w zasypianiu, wystarczy skropić róg poduszki kilkoma kroplami olejku. Olejek łagodzi również silne napięcia nerwowe. Jest również doskonały jako środek odkażający. Wykorzystując olejek podczas masażu, możemy również zaobserwować zmiany na naszych rozstępach. Są mniej widoczne. Tak samo, jak w przypadku dodania olejku do kąpieli.

Olejki eteryczne i ich właściwości

Większość olejków eterycznych można stosować bezpośrednio na skórę. Nim jednak przejdziemy do wcierania, przeprowadźmy na niewielkiej powierzchni swojego ciała próbę uczuleniową. Musimy pamiętać, że olejki eteryczny to silnie skoncentrowane substancje, które mogą wywoływać alergię i stany zapalne. Olejki można dodawać do kosmetyków, możemy nimi aromatyzować nasze wnętrza, oraz dodawać je do kąpieli. Pamiętajmy jednak aby dodawać je z umiarem. Do kąpieli zalecanych jest dodanie piętnaście kropel olejku, do masażu zaś nie więcej jak sześćdziesiąt na sto mililitrów oleju bazowego.

Olejki eteryczne, również korzystnie wpływają na kondycję naszych włosów. Dodając odrobinę olejku do szamponu do włosów, masek i odżywek znacząco poprawimy ich wygląd. Możemy stosować je również jako wcierki do skóry głowy. Dzięki temu wzmocnimy cebulki włosów, zmniejszymy ich wypadaniu, złagodzimy stan zapalny skóry głowy oraz wspomożemy ich regenerację.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na naszego Facebooka!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel