Olejek pomarańczowy nie tylko na pomarańczową skórkę!

2018-06-26
Olejek pomarańczowy nie tylko na pomarańczową skórkę!

Olejek pomarańczowy jest ceniony wśród aromaterapii dzięki swoim właściwościom, które wspomagają leczenie przeróżnych dolegliwości i schorzeń. Prócz aromaterapii jest wykorzystywany w kosmetykach, dezodorantach. Skutecznie walczy z przebarwieniami i rozstępami.

Olejek pomarańczowy i jego właściwości

Olejek pomarańczowy ma wiele właściwości i zastosowań. Działa na przykład przeciwzapalnie, przeciwdepresyjnie. Pobudza nasze libido. Działa również antyseptycznie i moczopędnie. Ceniony jest głównie za to, że skutecznie walczy z trądzikiem i stanami zapalnymi skóry. Dodatkowo walczy z rozstępami.

Naturalny olejek pomarańczowy ma cudowny, orzeźwiający zapach. Dzięki temu zapachowi działa uspokajająco, harmonizuje i stabilizuje układ nerwowy. Dodatkowo zapach wzbudza apetyt i wpływa stymulująco na układ trawienny. Olejek ten też sprawdzi się idealnie, jeżeli mamy w domu małego niejadka.

Zastosowania olejków eterycznych

Olejki pomarańczowe pięknie pachną w połączeniu z innymi cytrusami. Można go łączyć również z innymi naturalnymi olejkami zapachowymi takimi jak cynamon, drzewo sandałowe czy goździki. W jaki sposób najlepiej stosować olejek pomarańczowy?

Przy aromaterapii olejek pomarańczowy może być stosowany w kominkach do aromaterapii. Wystarczy umieścić kilka kropel olejku i trochę wody na górnej części kominka, a pod nim zapalić świeczkę. Teraz wystarczy cieszyć się pięknym zapachem.

Używając olejku do masażu, należy dodać do olejku do aromaterapii kilka kropel olejku bazowego, może to być olej z migdałów, olej słonecznikowy czy chociażby olej z pestek winogron. Jeżeli jednak marzy nam się relaksująca kąpiel, wystarczy dodać dwie krople połączone z dwoma łyżkami miodu. Taka kąpiel nie tylko zrelaksuje, ale również nada naszej skórze miękkości.

Jeżeli jednak stosujemy olejek u naszego małego niejadka, nie należy podawać go w dużych ilościach, ponieważ ma działanie fotouczulające. Tak więc spożycie w zbyt dużej ilości może wywołać mdłości, wymioty i utratę apetytu, czyli osiągniemy przeciwny efekt.

Olejki eteryczne to ciekłe substancje wonne, które z reguły są uzyskiwane dzięki destylacji odpowiedniego surowca z parą wodną. Pod względem składu chemicznego jest to mieszanina różnych związków. Na chwilę obecną olejki eteryczne pozyskiwane są na skalę przemysłową ze świeżych bądź suszonych roślin.

Odwiedź nas na Facebooku!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel