Olejek z kopru włoskiego wspomaga odchudzanie!

2018-06-25
Olejek z kopru włoskiego wspomaga odchudzanie!

Olejek z kopru włoskiego nazywany inaczej fenkuł cechuje się nieco ostrym i słodkim smakiem. Można go porównać do anyżu. Aby wykonać litr takiego oleju, należy wykorzystać 20 kg nasion. Jakie tak naprawdę ma właściwości olejek z kopru włoskiego i kiedy należy go stosować?

Czy olejek z kopru włoskiego naprawdę wspomaga odchudzenie?

Koper włosy nie od dzisiaj jest uznawany za środek wspomagający odchudzanie. Olejek przyśpiesza metabolizm, hamuje nadmierny apetyt, jak i oczyszcza. Dodatkowym atutem jest fakt, że mniejsza ilość tłuszczy w krwiobiegu. Jeżeli będziemy prowadzić zrównoważoną dietę, to dodając kilka kropel do napojów, przyśpieszymy proces odchudzania, oraz zaczniemy dostrzegać różnice.

Prócz wspomagania podczas odchudzania koper włoski działa moczopędnie, świetnie sprawdzi się jako detoks po zatruciu alkoholowym. Przywraca prawidłową pracę nerek, śledziony i wątroby. Olejek z kopru włoskiego również pomaga czy bólach menstruacyjnych oraz łagodzi objawy menopauzy.

Olejek z kopru włoskiego w kosmetykach

Olejek w kosmetykach działa odmładzająco, wygładza zmarszczki, jak również poprawia elastyczność skóry. Wystarczy dodać kilka kropel do kremu lub olejku bazowego. W domu można samemu przygotować maskę, która poprawi owal naszej twarzy. Wystarczy dodać jajka, białą glinkę, olej z Joba oraz olejek z kopru włoskiego i olejek z drzewa różanego. Taką maseczkę zostawić na trzydzieści minut na oczyszczonej twarzy. Olejek nie jest zalecany dla kobiet w ciąży, jeżeli chciałyby stosować taki olejek, warto udać się do swojego lekarza prowadzącego, nie powinny olejku używać dzieci do lat trzech oraz epileptycy.

Zastosowanie olejku w naturalnej medycynie

Olejek dzięki swoim właściwościom korzystnie wpływa na gojenie się trudno gojących ran. Zapobiega również zakażeniom. Jeżeli mamy problemy z jelitami, olejek z kopru włoskiego przyniesie nam ulgę. Pozbędziemy się skurczów, zaparć, wzdęć i kolek. Wystarczy dodać kilka kropel do herbaty z rumianku. Olejek dodany do herbaty zamienia się w parę, dzięki temu działa szybciej. Są także inne rośliny, które mają podobne właściwości. Między innymi imbir, mięta, anyż czy też rumianek. Jeżeli dopadnie nas biegunka, wystarczy wymieszać kilka kropel olejku z kopru włoskiego z olejkiem bazowym i wetrzeć w brzuch.

Tak jak w przypadku innych olejków należy przeprowadzić najpierw test na uczulenie, gdyż olejki są bardzo mocno skoncentrowaną substancją, która może wywołać alergie lub podrażnienia. Nie należy także przesadzać z ilością.

Zapraszamy do naszego Facebooka!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel