meta name="google-site-verification" content="KVh1DLwhAPUoXi1-lzHsLPKqq1ekJhvZ1jPwJcxP4Gw" /

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olejki eteryczne używane podczas masaży

2018-07-19
Olejki eteryczne używane podczas masaży

Czasy się zmieniają w zastraszającym tempie, co powoduje życie w ciągłym biegu i stresie. Stres powoduje, że tracimy energię, chodzimy rozdrażnieni i zdemotywowani. Więc jak skutecznie się zrelaksować? Z pomocą przychodzą olejki eteryczne i ich cudowne właściwości relaksujące i nie tylko.

Jak wpływają na nas olejki eteryczne

Olejki eteryczne dzięki swoim właściwościom relaksacyjnym i leczniczym mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Można znaleźć wiele artykułów na ich temat na przykład, jaki olejek skutecznie wspomoże walkę z cellulitem, jakie olejki będą idealnym środkiem na bóle głowy, jaki olejek nas zrelaksuje i odpręży po ciężkim i stresującym dniu w pracy. Warto zacząć korzystać z medycyny naturalnej.

Olejki eteryczne wykorzystywane podczas masażu

Aby wykonać masaż z dodatkiem olejku eterycznego, będzie potrzebny nam również olejek bazowy. Po co nam olejek bazowy? Olejek eteryczny nada przyjemnego zapachu podczas masażu, a olejek bazowy ułatwi po prostu masowanie. Olejki eteryczne są silnie skoncentrowanym środkiem, które mogą powodować podrażnienia, dlatego kilka kropel rozprowadza się w olejku bazowym. Olejki do aromaterapii dzielą się na trzy nuty, czyli nutę górną, środkową i bazową. Każda z tych nut ma swoje właściwości, dlatego ważne jest ich odpowiednie dobranie.

Nuta górna odpowiada za pobudzenie, które sprawi, że odzyskamy energię po ciężkim dniu. Zazwyczaj olejki z tej nuty utrzymują się do dwudziestu czterech godzin. Zaliczamy do niej olejki takie jak olejek bergamotowy, bazylii, szałwii, eukaliptusa i mięty.

Nuta środkowa jest stworzona z zapachów mniej intensywnych i uspokajających. Zazwyczaj takie zapachy utrzymują się do 3 dni. W skład nuty środkowej wchodzą takie olejki jak na przykład rumiankowy, lawendowy, rozmarynowy czy z kopru włoskiego.

Nuta bazowa jest najcięższą nutą, która potrafi się utrzymywać nawet do tygodnia. Do takiej nuty zaliczane są olejki takie jak z drzewa cedrowego, sandałowego, różany czy jaśminowy.

Masaż z użyciem olejków eterycznych jest nazywany masażem zapachowym, ale również masażem aromaterapeutycznym. Taki zabieg łączy leczniczą mocą dotyku z indywidualnymi właściwościami olejku. Masaż aromaterapeutyczny ma na celu wprowadzić do naszego organizmu lecznicze substancje znajdujące się w olejkach oraz poprawę krążenia krwi.

Masaż aromaterapeutyczny jak każdy inny masaż ma na celu również zaznania psychicznego i fizycznego odprężenia.

Jak przygotować swój własny olejek do masażu

Zapewne zastanawiacie się jak zrobić własny olejek w domowym zaciszu. Wystarczy wlać do niewielkiej buteleczki olejek bazowy, do tego wystarczy dodać kilka kropel olejku eterycznego, po zakręceniu szczelnie buteleczki warto porządnie wymieszać, aby oba lejki się ze sobą połączyły. Jednak nie przygotowujmy naszej kompozycji w zbyt dużej ilości, takie olejki nie mogą stać zbyt długo, tak więc lepiej przygotować kompozycje, który starczy na jeden masaż.

Jakie oleje bazowe możemy wybrać do łączenia z olejkami eterycznymi?

Mamy duży wybór olejków bazowych, jednak warto sięgnąć na przykład po olejek migdałowy, który bardzo dobrze się wchłania, ale pozostaje na skórze wystarczająco długo, aby przeprowadzić masaż, dodatkowo nie pozostawia podrażnień, chyba że osoba masowana jest uczulona na orzechy. Olejek migdałowy to nie jedyny olejek bazowy. Jeżeli osoba masowana ma bardzo suchą skórę, warto sięgnąć po olejek z avocado.

Olejek z pestek brzoskwini nada się do masażu twarzy, są jeszcze olejki takie jak z olejek z pestek winogron, olejek z jojoby i wiele innych wartych wybrania.

Zapraszamy na naszego Facebooka!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel